Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2024

Ruský Najvyšší súd zamietol odvolanie opozičného politika Borisa Nadeždina pre nepovolenú kandidatúru v prezidentských voľbáchRuský liberálny politik Boris Nadeždin v stredu neuspel s ďalším odvolaním voči rozhodnutiu ústrednej volebnej komisie nepovoliť mu kandidatúru v ruských prezidentských voľbách. Ruský najvyšší súd tak ...Zdieľať
aptopix_russia_election_43637 676x450 22.2.2024 (SITA.sk) - Ruský liberálny politik Boris Nadeždin v stredu neuspel s ďalším odvolaním voči rozhodnutiu ústrednej volebnej komisie nepovoliť mu kandidatúru v ruských prezidentských voľbách. Ruský najvyšší súd tak rozhodol po dni rokovaní.


Šesťdesiatročnému lokálnemu politikovi už predtým zamietli dve odvolania, ktoré sa týkali technických aspektov rozhodnutia ruskej ústrednej volebnej komisie. On sa plánuje odvolať.

Nadeždin v rámci jeho kampane otvorene vyzval na zastavenie vojny na Ukrajine a začatie rozhovorov so Západom a jeho vyradenie z volebného boja zdôrazňuje, že úrady nebudú tolerovať verejnú opozíciu voči konaniu Kremľa. Tisícky ľudí naprieč Ruskom podpísali petície na podporu jeho kandidatúry, čo je nezvyčajný prejav podpory v prísne kontrolovanom ruskom politickom prostredí.

Volebnej komisii Nadeždin predložil 105-tisíc podpisov na podporu jeho kandidatúry, komisia však začiatkom mesiaca rozhodla, že viac ako deväťtisíc z nich nebolo platných, čo bolo dosť na jeho diskvalifikáciu.


Ruské prezidentské voľby sú naplánované na 15. až 17. marca. Je v podstate isté, že ich vyhrá súčasný vodca Vladimir Putin, vzhľadom na to, že má prísnu kontrolu nad politickým systémom, jeho prominentní kritici sú buď v zahraničí alebo vo väzení a nezávislé médiá sú zväčša zakázané. Proti nemu sa postavia traja politici zo strán v parlamente, ktoré podporujú politiku Kremľa.
Zdroj: SITA.sk - Ruský Najvyšší súd zamietol odvolanie opozičného politika Borisa Nadeždina pre nepovolenú kandidatúru v prezidentských voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Blanár navštívil Indiu, rokuje tu aj jedna z najväčších podnikateľských delegácií zo Slovenska (foto)
<< predchádzajúci článok
Ficova vláda schválila ponechanie súčasných premlčacích lehôt pri násilných trestných činoch