Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2022

Rusi protestovali proti Putinovej mobilizácii, prokuratúra ich varuje pred vysokými trestami (video)aktualizované 22. septembra 7:12 Dovedna 1313 ľudí bolo dosiaľ zatknutých počas stredajších protestov v 38 mestách po celom Rusku, pričom zhruba polovicu ...Zdieľať
fdmxoytxgaijlgu 676x450 22.9.2022 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 22. septembra 7:12


Dovedna 1313 ľudí bolo dosiaľ zatknutých počas stredajších protestov v 38 mestách po celom Rusku, pričom zhruba polovicu z nich zadržali v Moskve a Petrohrade. Protesty sa konalu po vyhlásení tamojšieho prezidenta Vladimira Putina o čiastočnej mobilizácii, čo predstavuje najväčšiu eskaláciu vojny na Ukrajine od jej vypuknutia.

Právna skupina OVD-Info, ktorá monitoruje politické zatknutia, na svojom webe uviedla, ruská polícia zatkla účastníkov protestných zhromaždení v Irkutsku, Krasnojarsku, Jekaterinburgu, Čeľabinsku, Novosibirsku, Ulan-Ude, Tomsku, Ufe, Perme, Belgorode, Petrohrade či Moskve.

Prokuratúra v Moskve už predtým varovala občanov, aby sa nezúčastňovali na protestoch, inak im hrozí do 15 rokov väzenia. „Moskovská prokuratúra varuje, že distribúcia takýchto materiálov, ako aj účasť na nezákonných akciách sú trestné podľa súčasnej administratívnej a trestnej legislatívy. Skutok možno kvalifikovať ako správny delikt, za ktorý hrozí trest odňatia slobody až na 15 rokov,“ cituje vyhlásenie CNN.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi protestovali proti Putinovej mobilizácii, prokuratúra ich varuje pred vysokými trestami (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Bratislave čiastočne uzatvoria časť diaľnice D2, dôvodom je oprava vozovky mosta
<< predchádzajúci článok
V Bratislave cez víkend čiastočne uzatvoria časť diaľnice D2, dôvodom je oprava vozovky mosta