Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. augusta 2011

Ruská ekonomika rástla pomalšie, ako sa očakávaloRuská ekonomika rástla v druhom kvartáli pomalšie, ako sa očakávalo. Štatistický úrad krajiny vo štvrtok informoval, že hrubý domáci produkt (HDP) vzrástol v druhom kvartáli v porovnaní s rovnakým ...Zdieľať
moskva kremel MOSKVA 11. augusta (WEBNOVINY) - Ruská ekonomika rástla v druhom kvartáli pomalšie, ako sa očakávalo. Štatistický úrad krajiny vo štvrtok informoval, že hrubý domáci produkt (HDP) vzrástol v druhom kvartáli v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška o 3,4 %. Ministerstvo hospodárstva na konci júla vo svojej prognóze uvádzalo, že ruská ekonomika posilní v období apríla až júna o 3,7 %. Z údajov vyplýva, že zotavovanie ruskej ekonomiky sa spomaľuje, keďže HDP vzrástol počas prvého kvartálu o 4,1 %.

"Kvôli poklesu cien ropy, zhoršenému prístupu na kapitálové trhy a revízii rastu rozvinutých a rýchlo rastúcich ekonomík sme znížili naše očakávania rastu ruskej ekonomiky. Znížili sme prognózu rastu HDP Ruska v tomto roku na 3,7 % z pôvodnej úrovne 4,5 %," uvádzajú analytici banky JP Morgan. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters koncom júla odhadli rast ruskej ekonomiky v tomto roku na úrovni 4,3 %.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia na požiare áut odpovedá tvrdšími zásahmi
<< predchádzajúci článok
Uvedenie dohôd z Bruselu do praxe je podľa Mikloša kľúčové