Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

14. marca 2019

Ruská tajná služba FSB zažalovala denník Novaja gazeta za očierňovanieIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Moskva 14. marca (TASR) - Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zažalovala nezávislý ruský denník Novaja gazeta a jedného z jeho spravodajcov za očierňovanie. Toho sa mali noviny dopustiť dvoma januárovými článkami o údajnom mučení muža z Kirgizska, zadržaného ruskými úradmi v meste Magnitogorsk po tamojšom tragickom výbuchu, ktorý si 31. decembra 2018 vyžiadal 39 obetí na životoch. Informoval o tom v stredu ruský spravodajský portál Meduza.


FSB tvrdí, že tieto články denníka Novaja gazeta sú "nepravdivé" a "škodia jej povesti", a noviny žiada o ich odstránenie.

Novaja gazeta v zmienených článkoch informovala, že FSB zadržala v súvislosti s výbuchom v Magnitogorsku Kirgiza, ktorého podľa jeho vlastných výpovedí i výpovedí jeho manželky a viacerých ľudskoprávnych aktivistov vo väzbe mučila. Zadržaný Kirgiz a jeho manželka však neskôr podľa miestnej prokuratúry svoje výpovede odvolali.

FSB v texte žaloby uviedla, že články "o mučení a násilí" voči mužovi, ktorého sa údajne dopustila, o nej "nepochybne vytvárajú negatívny obraz v očiach širokej škály čitateľov". Redaktori denníka Novaja gazeta v reakcii uviedli, že žalobu posúdia.

Portál Meduza v súvislosti s celou kauzou dodáva, že ruskí novinári zdokumentovali v roku 2018 viac ako desať prípadov mučenia, ktorého sa mali dopustiť agenti FSB.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump zastavil lety dvoch typov boeingov, už vlani sa piloti sťažovali
<< predchádzajúci článok
Venezuelskí štátni zamestnanci sa vrátia do práce, elektrinu obnovujú

Ruská tajná služba FSB zažalovala denník Novaja gazeta za očierňovanie - diskusné fórum čitateľov