Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. februára 2024

Ruské útoky na Ukrajinu poškodili každú siedmu školu, len tretina detí sa môže učiť prezenčneRuská invázia na Ukrajinu poškodila každú siedmu školu v krajine a úplne zničila 400 vzdelávacích inštitúcií. Ako referuje web Kyiv Independent, uviedol to námestník ukrajinského ministra školstva Jevhen ...Zdieľať
russia_ukraine_war_day_in_photos_80181 a41b37e036da4eff8f9c6a1c3ecfbc18 676x451 27.2.2024 (SITA.sk) - Ruská invázia na Ukrajinu poškodila každú siedmu školu v krajine a úplne zničila 400 vzdelávacích inštitúcií. Ako referuje web Kyiv Independent, uviedol to námestník ukrajinského ministra školstva Jevhen Kudriavec.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Poškodených doteraz bolo viac ako 3 500 ukrajinských vzdelávacích inštitúcií a náklady na opravu týchto budov sa podľa Kudriavca odhadujú na takmer 14 miliárd dolárov.

Podľa údajov Organizácie Spojených národov len jedna tretina ukrajinských detí môže prezenčne navštevovať školy. Zhruba ďalšia tretina sa učí online a zvyšná tretina pre hrozby ruských útokov len čiastočne navštevuje školu a čiastočne sa učí prostredníctvom internetu.Zdroj: SITA.sk - Ruské útoky na Ukrajinu poškodili každú siedmu školu, len tretina detí sa môže učiť prezenčne © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Padlo ďalších 850 ruských vojakov a zničili sme aj 16 delostreleckých systémov, hlásia Ukrajinci
<< predchádzajúci článok
„Rusko nemôže a nesmie vyhrať túto vojnu,“ uviedol Macron na stretnutí v Paríži a vyzval európskych lídrov na zvýšenie pomoci Ukrajine