Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

30. septembra 2022

Ruskí športovci nebudú mať v súvislosti s mobilizáciou dodatočné privilégiáPodľa ruského ministra športu Olega Matycina v súvislosti s ohlásenou čiastočnou mobilizáciou nie je možné poskytnúť dodatočné privilégiá pre športovcov. Ako ...Zdieľať
beijing_olympics_ice_hockey_96464 38169caa602144e4beaf73411864e80e 676x451 30.9.2022 (Webnoviny.sk) - Podľa ruského ministra športu Olega Matycina v súvislosti s ohlásenou čiastočnou mobilizáciou nie je možné poskytnúť dodatočné privilégiá pre športovcov. Ako referuje web matchtv.ru, športovci by sa podľa Matycina mali prezentovať ako "vlastenci podporujúci špeciálnu vojenskú operáciu a prezidenta Vladimira Putina" a zapojiť sa do vojny na Ukrajine, keď to bude potrebné.


Minister však prisľúbil "určité ochranné opatrenia", čo znamená, že istým skupinám športovcov umožnia odklad mobilizácie. Konkrétne kritériá vraj v najbližších dňoch zverejní ruské ministerstvo športu. To momentálne zhromažďuje zoznamy ruských športovcov a trénerov na vytvorenie registra osôb, ktoré aspoň zatiaľ nebudú podliehať mobilizácii.


Čiastočnú mobilizáciu počas minulého týždňa vyhlásil ruský prezident Vladimír Putin a povolávacie rozkazy už dostali viacerí ruskí športovci vrátane krasokorčuliara Dmitrija Alijeva - majstra Európy z rakúskeho Grazu 2020.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí športovci nebudú mať v súvislosti s mobilizáciou dodatočné privilégiá © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mešár dokáže skrývať svoje slabé stránky, v kempe Montrealu Canadiens zatiaľ vyniká
<< predchádzajúci článok
Slafkovský nie vždy prenáša výkony z tréningu do zápasu, vyjadril sa manažér Montrealu Canadiens