Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. septembra 2023

Rusko po prvý raz za šesť mesiacov zaútočilo na energetickú infraštruktúru, bez elektriny ostalo takmer 400 obcíUkrajinská štátna energetická spoločnosť Ukrenerho uviedla, že nočné raketové útoky spôsobili škody na energetických zariadeniach na západnej a strednej ...Zdieľať
gettyimages 1148713243 676x451 21.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Ukrenerho uviedla, že nočné raketové útoky spôsobili škody na energetických zariadeniach na západnej a strednej Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Prvý útok po šiestich mesiacoch


Je to podľa nej po prvý raz za šesť mesiacov, čo Rusko zaútočilo na energetickú infraštruktúru. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„V dôsledku útoku boli čiastočné výpadky elektriny v Rivnenskej, Žytomyrskej, Kyjevskej, Dnipropetrovskej a Charkovskej oblasti. Obnovuje sa dodávka energie spotrebiteľom,“ uviedla Uhrenerho. Ako tiež informovala, v dôsledku bojov a ďalších dôvodov bolo ráno bez elektriny 398 obcí.

Útok bez obetí


Šéf rivnenskej vojenskej administratívy Vitalij Kovaľ informoval, že v oblasti mali niekoľko raketových úderov, ktoré zasiahli energetickú a civilnú infraštruktúru. Nevyžiadali si však obete.


Útoky prišli v čase, keď sa Ukrajina pripravuje na zimné mesiace. Vlani Rusko začalo intenzívne útočiť na energetickú infraštruktúru naprieč celou Ukrajinou v októbri.


Zdroj: SITA.sk - Rusko po prvý raz za šesť mesiacov zaútočilo na energetickú infraštruktúru, bez elektriny ostalo takmer 400 obcí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štátny úrad pre vyšetrovanie skúma okupáciu na juhu Ukrajiny, zlyhaná operácia umožnila Rusom rýchlejší postup
<< predchádzajúci článok
Tempo bojov v okolí oslobodených dedín sa spomalilo, Rusi však utrpeli značné straty