Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. septembra 2018

Rusko v BR OSN predostrie otázku zmiernenia sankcií voči KĽDRČlenovia Bezpečnostnej rady OSN, archívna snímka.Zdieľať
Členovia Bezpečnostnej rady OSN, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Moskva 12. septembra (TASR) - Rusko má v pláne predložiť v Bezpečnostnej rade OSN (BR) otázku zmiernenia sankcií voči Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR). Podľa agentúry TASS to v stredu uviedol námestník ruského ministra zahraničných vecí Igor Morgulov.


Vysvetlil, že BR OSN by mala posúdiť otázku o adekvátnom zmiernení sankčného režimu na základe krokov, ktoré KĽDR podnikne v oblasti denuklearizácie. Dodal, že Rusko túto otázku v BR OSN predostrie.

Morgulov však súčasne zdôraznil, že Rusko tento problém predloží za predpokladu, že aj KĽDR bude podnikať "nevyhnuté kroky" v oblasti denuklearizácie.

Pchjongjang momentálne čelí najtvrdšiemu režimu sankcií, ktorý zahŕňa finančné obmedzenia, zbrojné embargá, zákaz dodávok raketového paliva, vybavenia a materiálov s dvojakým použitím, ako aj vývoz uhlia, železa, olova, morských plodov a ďalších výrobkov z krajiny.

Morgulov zverejnil plány Ruska na stretnutí s novinármi, ktoré sa konalo v rámci IV. Východného ekonomického fóra vo Vladivostoku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Španielska ministerka zdravotníctva odstúpila kvôli afére Mastergate
<< predchádzajúci článok
Záchranári pomáhali turistke v Terchovej, zranila si hlavu

Rusko v BR OSN predostrie otázku zmiernenia sankcií voči KĽDR - diskusné fórum čitateľov