Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. februára 2023

Ruskú novinárku Mariu Ponomarenko odsúdili na šesť rokov za správy o vojne na UkrajineRuskú novinárku v stredu odsúdili na šesť rokov väzenia za znevažovanie armády. Viac o téme: Vojna na Ukrajine Súd v meste Barnaul v ...Zdieľať
gettyimages 843521638 676x530 15.2.2023 (SITA.sk) - Ruskú novinárku v stredu odsúdili na šesť rokov väzenia za znevažovanie armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Súd v meste Barnaul v južnej Sibíri uznal Mariu Ponomarenko za vinnú zo „šírenia falošných informácií o konaní ruských ozbrojených síl“ prostredníctvom jej postov na komunikačnej platforme. Ponomarenko, ktorá pracovala pre portál RusNews, obvinenia popiera.

Zákon na umlčanie kritikov


Len niekoľko dní po tom, ako ruský vodca Vladimir Putin 24. februára 2022 spustil inváziu na Ukrajinu, schválil Kremľom ovládaný parlament legislatívu, ktorý zakazuje šírenie „falošných informácií“ o vojenskej kampani na Ukrajine.

Ruské úrady zákon využívajú na umlčanie kritikov takzvanej „špeciálnej vojenskej operácie“. Uväznili už na základe neho viacero členov ruskej opozície, aktivistov, novinárov či blogerov.

Vo väzení je už viacero kritikov


V decembri, napríklad, odsúdili na osem a pol roka prominentného opozičného politika Iľju Jašina, predtým poslali na sedem rokov za mreže poslanca moskovského mestského zastupiteľstva Alexeja Gorinova a ďalší predstaviteľ opozície a novinár Vladimir Kara-Murza čaká vo väzbe na proces.


Zdroj: SITA.sk - Ruskú novinárku Mariu Ponomarenko odsúdili na šesť rokov za správy o vojne na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia našla v pivnici rodinného domu telo 71-ročného muža
<< predchádzajúci článok
Nový Zéland zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdou 6,1