Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. marca 2021

S hospodárskou politikou nemeckej vlády nie je spokojná skoro polovica ekonómov, vyčítajú jej niekoľko chýbTakmer polovica nemeckých ekonómov nie je spokojná s vládnou hospodárskou politikou. Informoval o tom v utorok ekonomický inštitút Ifo. S postupom ...Zdieľať
nemecko 2 676x437 2.3.2021 (Webnoviny.sk) - Takmer polovica nemeckých ekonómov nie je spokojná s vládnou hospodárskou politikou. Informoval o tom v utorok ekonomický inštitút Ifo. S postupom vlády v čase pandémie koronavírusu je „pomerne nespokojných“ 27 percent, ďalších 20 percent vyjadrilo „veľkú nespokojnosť“.


Vyplýva to z prieskumu medzi profesormi ekonomiky na nemeckých univerzitách, ktorý uskutočnil mníchovský inštitút v spolupráci s denníkom Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

Výsledky naznačili veľký priestor na zlepšenie


„Nerozhodnutých“ bolo 30 percent respondentov a „relatívne spokojných“ 20 percent účastníkov. „Veľkú spokojnosť“ s postupom vlády vyjadrili iba dve percentá respondentov. Do ankety sa zapojilo spolu 177 ekonómov.

„Výsledky nového ekonomického panelu naznačujú, že existuje veľký priestor na zlepšenie koronavírusovej hospodárskej politiky,“ uviedol Niklas Potrafke, riaditeľ Centra pre verejné financie a politickú ekonomiku pri inštitúte Ifo.

Chýba jasný plán otvorenia ekonomiky


Vláda podľa respondentov postupuje príliš pomaly a príliš striktne bez jasného plánu otvorenia ekonomiky. Pomoc firmám zase sprevádza príliš veľká byrokracia a vakcinačná stratégia zatiaľ vo veľkej miere zlyháva.

Za správny krok označili ekonómovia zámer platiť farmaceutickým firmám bonusy za urýchlené dodávky väčšieho množstva vakcín. Zástancovia tohto prístupu okrem iného argumentujú, že doplatky k cenám vakcín sú v porovnaní s vážnymi sociálnymi dopadmi pandémie primerané.


Zdroj: Webnoviny.sk - S hospodárskou politikou nemeckej vlády nie je spokojná skoro polovica ekonómov, vyčítajú jej niekoľko chýb © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská advokátska komora žiada Kolíkovú o prešetrenie smrti obvineného advokáta z kauzy Dobytkár
<< predchádzajúci článok
Reforma súdnej mapy je potrebná, Šikuta aj Žilinka volajú po odbornej verejnej diskusii

S hospodárskou politikou nemeckej vlády nie je spokojná skoro polovica ekonómov, vyčítajú jej niekoľko chýb - diskusné fórum čitateľov