Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. apríla 2020

S odberom vzoriek u Slovákov podozrivých na Covid-19 pomáhajú aj hasičiOdbery vzoriek u osôb s podozrením na ochorenie Covid-19 vykonávajú aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Ako ...Zdieľať
91808466_2343736059074931_8729023182280851456_n 5.4.2020 - Odbery vzoriek u osôb s podozrením na ochorenie Covid-19 vykonávajú aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia HaZZ Zuzana Farkasová, posádka hasičskej záchrannej služby z Trnavy vykonávala odbery na Strednej odbornej škole Policajného zboru v Pezinku a po ukončení činností vzorky previezla do špeciálnych laboratórií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave.


"Odbery sa uskutočnili tiež v Kúpelno-liečebnom ústave Družba v Bardejove, kde ich odobrala posádka hasičov z Prešova, na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Jáne posádkou zo Žiliny a v Inštitúte pre verejnú správu v Bratislave posádkou z Radlinského ulice," povedala Farkasová.

V týchto chvíľach podľa hovorkyne hasiči odoberajú vzorky repatriantom vo Vojenskom obvode Lešť, konkrétne sú v nasadení tri posádky hasičskej záchrannej služby z Banskej Bystrice, Trenčína a zo Žiliny.

"S odbermi sa bude pokračovať aj v karanténnom zariadení v Gabčíkove, kam už smerujú hasiči z Nitry. Odbery vzoriek vykonávajú príslušníci HaZZ s najvyšším stupňom ochrany," dodala Farkasová


Zdroj: Webnoviny.sk - S odberom vzoriek u Slovákov podozrivých na Covid-19 pomáhajú aj hasiči © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík by rád otvoril ďalšie obchody po Veľkej noci, podľa Žigu je na otváranie prevádzok ešte skoro
<< predchádzajúci článok
Za hromadnými odchodmi sudcov sú zrejme ekonomické obavy, situácia je však riešiteľná

S odberom vzoriek u Slovákov podozrivých na Covid-19 pomáhajú aj hasiči - diskusné fórum čitateľov