Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

26. októbra 2020

Šampión MMA Nurmagomedov ukončil kariéru, predpovedajú mu však návrat kvôli úcte k otcovi


Tagy: MMA

Suverénny návrat Chabiba rusko(32) do súťažnej klietky v MMA vyvrcholil hladkým víťazstvom, po ktorom dagestanský bojovník oznámil ukončenie kariéry. Súboj s Američanom Justinom Gaethjem na turnaji UFC 254 ...Zdieľať
ufc_254_preview_mixed_martial_arts_34390 ae06cb04d56149ed964e8e97f03665e4 676x451 26.10.2020 (Webnoviny.sk) - Suverénny návrat Chabiba rusko(32) do súťažnej klietky v MMA vyvrcholil hladkým víťazstvom, po ktorom dagestanský bojovník oznámil ukončenie kariéry. Súboj s Američanom Justinom Gaethjem na turnaji UFC 254 v Abú Zabí v SAE ukončil ruský majster bojových umení technickou submisiou už v 2. kole a profesionálnu bilanciu v oktagone upravil na 29-0.


Či to však bude naozaj aj konečné číslo, je v tejto chvíli diskutabilné.

Odchod pre sľub matke


"Som si istý, že Chabiba budeme mať po istom čase naspäť. On sa vráti, lebo mu budú chýbať víťazstvá. Svoj odchod zo scény vysvetlil sľubom matke, čomu sa dá rozumieť. Na druhej strane, keď jeho mama časom uvidí, ako mu chýbajú súboje a cíti sa zle, sama ho pošle naspäť. Ako milujúca matka to urobí," myslí si ruský športový bloger Vasilij Utkin, cituje ho portál Championat.

Nurmagomedov v júni tohto roku prišiel o otca Abdulmanapa, ktorý zomrel aj na komplikácie spôsobené koronavírusom. Práve jeho otec predovšetkým stál za nevšednou kariérou svojho syna v MMA. Chabib neskôr sľúbil matke, že sa do klietky vráti už len na jeden súboj.

Nesporný šampión ľahkej váhy


Po svojom triumfe nad Gaethjem a potvrdení pozície nesporného šampióna ľahkej váhy všetkým odkázal, že víťazstvo venuje otcovi. "Ďakujem Ti za všetko, čo si ma naučil. Nech Ti všemohúci Allah udelí najvyššie požehnanie. Keď je Boh s nami, nik toto spojenie nerozbije," napísal Chabub Nurmagomedov na instagrame.

Vasilij Utkin si myslí, že Chabib sa do oktagonu vráti práve preto, aby si uctil pamiatku svojho otca. "Až ten tridsiaty súboj bude posledný. Tak to chcel jeho otec Abdulmanap, sníval o tom. A Chabib to skôr či neskôr urobí na jeho počesť. Nebude to znamenať, že pôjde proti jeho odkazu. Práve naopak, uctí si ho tým," doplnil Utkin.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šampión MMA Nurmagomedov ukončil kariéru, predpovedajú mu však návrat kvôli úcte k otcovi © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: MMA
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hart obdivoval Wigginsa a jeho príbeh je ako z komiksu. Kto je víťaz Giro d´Italia 2020? (video)
<< predchádzajúci článok
Dunajská Streda remizovala so Slovanom, udržala sa na čele

Šampión MMA Nurmagomedov ukončil kariéru, predpovedajú mu však návrat kvôli úcte k otcovi - diskusné fórum čitateľov