Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júna 2023

SBU má nahrávku potvrdzujúcu zničenie Kachovskej priehrady Rusmi. Nešlo to podľa plánu, počuť v nej (video)Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) tvrdí, že zachytila konverzáciu medzi ruskými okupantmi, v ktorej priznávajú, že Kachovskú priehradu zničila ...Zdieľať
russia_ukraine_war_34551 1 676x451 9.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) tvrdí, že zachytila konverzáciu medzi ruskými okupantmi, v ktorej priznávajú, že Kachovskú priehradu zničila ruská sabotážna skupina. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Votrelci chceli vydierať Ukrajinu tým, že vyhodia do vzduchu priehradu a spôsobili na juhu našej krajiny katastrofu,“ konštatuje SBU v tlačovej správe.

„Neboli to oni (Ukrajina), kto udrel. Je tam naša sabotážna skupina. Chceli ich tou priehradou vystrašiť. Nešlo to podľa plánu, je to viac ako plánovali,“ cituje ďalej bezpečnostná služba z rozhovoru príslušníkov ruskej armády s tým, že okupanti následne rozoberajú následky nešťastia.

SBU zverejnila asi jedenapolminútovú nahrávku konverzácie prostredníctvom YouTube.
Zdroj: SITA.sk - SBU má nahrávku potvrdzujúcu zničenie Kachovskej priehrady Rusmi. Nešlo to podľa plánu, počuť v nej (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľudia si podľa Šimečku vo voľbách budú môcť vybrať dve cesty, prvou je deštrukcia demokracie (video)
<< predchádzajúci článok
Rada pre mediálne služby uložila sankcie za odvysielaný obsah, neobjektívna bola aj debata v RTVS