Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. apríla 2019

Sedem vojakov a 63 džihádistov prišlo o život pri útoku Boko HaramDžihádisti z teroristickej organizácie Boko Haram počas útoku v noci na pondelok zabili v okolí Čadského jazera sedem čadských vojakov a spôsobili zranenia 15-tim ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
N'djamena 15. apríla (TASR) - Džihádisti z teroristickej organizácie Boko Haram počas útoku v noci na pondelok zabili v okolí Čadského jazera sedem čadských vojakov a spôsobili zranenia 15-tim ďalším. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na armádneho hovorcu. Odvetný útok čadskej armády si vyžiadal životy 63 teroristov.


"Teroristi zaútočili na naše jednotky o polnoci v oblasti Čadského jazera," povedal plukovník Azem Bermandoa a dodal, že "63 teroristov bolo zabitých" a pátranie po ďalších útočníkoch pokračuje.

Boko Haram uskutočnila od vlaňajšieho júna v Čade najmenej sedem útokov, uvádza AFP. Organizácia pred desiatimi rokmi začala povstanie v Nigérii a nepokoje sa rozšírili aj do okolitých štátov Niger a Čad.

Boje s militantmi z tejto skupiny si za ostatné zhruba desaťročie vyžiadali viac ako 27.000 životov, pričom vyše 1,7 milióna ľudí muselo v dôsledku násilia opustiť svoje domovy.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na galantskom behu padol traťový rekord
<< predchádzajúci článok
Obyvatelia Nemecka sa v uplynulých rokoch stali bohatšími

Sedem vojakov a 63 džihádistov prišlo o život pri útoku Boko Haram - diskusné fórum čitateľov