Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. septembra 2022

Šéf daniarov podľa Fica vypaľoval podnikateľa Suchobu, percentá zo „zisku“ mali ísť aj Hegerovi (video)Pred niekoľkými dňami sa objavila emailová komunikácia medzi svedkom v medializovanej kauze Mýtnik Michalom Suchobom a jeho advokátkou, v rámci ktorej sa svedok ...Zdieľať
robert fico 676x379 26.9.2022 (Webnoviny.sk) - Pred niekoľkými dňami sa objavila emailová komunikácia medzi svedkom v medializovanej kauze Mýtnik Michalom Suchobom a jeho advokátkou, v rámci ktorej sa svedok posťažoval, že ho súčasný prezident finančnej správy Jiří Žežulka „vypaľoval". Uviedol to vo vyhlásení predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.


Podľa neho Suchobova firma robila pre finančnú správu, ale finančná správa jej za prácu neplatila. „Namiesto toho dostal Suchoba od prezidenta finančnej správy ponuku, že keď zaplatí 10 percent z objemu vystavených faktúr alebo od dvoch do piatich miliónov eur, tak finančná správa Suchobovi faktúry zaplatí a možno budú aj nejaké dodatky k zmluvám," uviedol Fico.

Doplnil, že podľa vyjadrení Suchobu bol v daných 10 percentách započítaný aj vtedajší minister financií Eduard Heger (OĽaNO).

„Ak je Suchoba ako udavač dôveryhodný pre prokuratúru a súdy, prečo Národná kriminálna agentúra už nevykopla dvere Žežulkovi a Hegerovi? Tvrdenia Suchobu o vypaľovaní v rezorte ministerstva financií sú otrasné," dodal Fico.

Agentúra SITA požiada o stanovisko Finančné riaditeľstvo SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Šéf daniarov podľa Fica vypaľoval podnikateľa Suchobu, percentá zo „zisku“ mali ísť aj Hegerovi (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Dagestane na protestoch proti mobilizácii zatkli viac ako 100 ľudí, región má vysoký počet obetí vo vojne na Ukrajine
<< predchádzajúci článok
Starší muž neprežil zrážku s autom, na mieste zasahovali všetky záchranné zložky (foto)