Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. mája 2019

Šéf RUSADA Ganus žiada odstúpenie celého vedenia ruskej atletikyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Moskva 14. mája (TASR) - Šéf Ruskej antidopingovej agentúry (RUSADA) Jurij Ganus v otvorenom liste tamojšiemu olympijskému výboru žiada, aby odstúpilo celé vedenie aj reprezentační tréneri ruskej atletiky. Týmto krokom by sa zaistil štart celej atletickej reprezentácie na budúcoročných OH v Tokiu.


Ganus žiada, aby sa vymenila celá hierarchia na riadiacich pozíciách, vrátane prezidenta ruskej atletiky Dmitrija Šljachtina. "Federácia potrebuje reálne zmeny a už dávno bolo treba opustiť svet ilúzií. Potrebujeme si prestať robiť bláznov nielen z celého sveta, ale v prvom rade z nás," citovala z listu agentúra AP. Podľa Ganusa by mal riadenie federácie prevziať "externý administrátor, teda nezávislá komisia zložená v viacerých odborníkov".

Ruský minister športu Pavel Kolobkov sa postavil k návrhu odmietavo a označil ho za neaktuálny. "Práce na zmenách sú už v plnom prúde," citovala ho agentúra TASS. Aj Ruský olympijský výbor sa k listu postavil vlažne.

Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) je momentálne jedinou veľkou svetovou riadiacou organizáciou, ktorá neuvoľnila trest ruským športovcom. Ruskú federáciu suspendovala už v roku 2015, umožňuje však čistým ruským atlétom štartovať na podujatiach ako "neutrálnym" športovcom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NHL: Kesler sa podrobil operácii, pravdepodobne vynechá celú sezónu
<< predchádzajúci článok
Brazília počas Copa America zakáže vstup do krajiny chuligánom

Šéf RUSADA Ganus žiada odstúpenie celého vedenia ruskej atletiky - diskusné fórum čitateľov