Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. septembra 2010

Šéf Tiposu údajne dohadzoval zákazky svojej firmeZákazky, ktoré dostala PR agentúra VYV od národnej lotériovej spoločnosti Tipos, sú podľa šéfa opozičného Smeru-SD Roberta ...Zdieľať
ziacik tipos Stanislav Žiačik

Ilsutračné foto SITA/Tomáš Benedikovič
BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Zákazky, ktoré dostala PR agentúra VYV od národnej lotériovej spoločnosti Tipos, sú podľa šéfa opozičného Smeru-SD Roberta Fica „drzosť, ktorá nemá obdoby.“ Denník Nový Čas totiž v stredu informoval, že agentúra získavala a získava zákazky v Tipose za šéfovania Stanislava Žiačika, ktorý bol do roku 2001 jej spolumajiteľom, čo má vyvolávať podozrenie o dohadzovaní zákaziek. „Ja sa teším na vysvetľovanie ďalšej kauzy, ktorá nemá obdoby, a to je kauza v štátnej inštitúcii Tipos, kde najvyšší predstaviteľ Tiposu dal možnosť zarábať obrovské peniaze reklamnej agentúre VYV. V podstate tej iste, v ktorej bol v minulosti spolumajiteľom. Je to transparentný príklad netransparentnosti,“ povedal Fico.

Predseda Smeru-SD tvrdí, že kauzy vládnej koalície podrobne sledujú a počkajú si na reakciu novej vlády. „Pozrite sa, koľko zarobila táto reklamná agentúra VYV v rokoch 2002 až 2006, keď tam už pôsobila pri pánovi Žiačikovi a koľko zarobí v tomto období. Tomuto prípadu sa budeme veľmi pozorne venovať,“ konštatoval Fico.

Žiačik pre Nový Čas potvrdil, že bol spoločníkom agentúry VYV, ale v roku 2001 svoj podiel predal. Zároveň povedal, že si váži profesionálne agentúry, u ktorých si Tipos objednáva PR služby.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BUGÁR: Rokovanie s Krajcerom bude pokračovať
<< predchádzajúci článok
Od januára budú všetky zmluvy povinne na internete