16. marca 2007

Semifinále hokejovej extraligy Zvolen - Slovna 0:4

BRATISLAVA 16. marca (SITA) - Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 1. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HKm Zvolen - HC Slovan Bratislava 0:4 (0:1, 0:3, 0:0) - stav série 0:1 Góly: 5. Uram ...

BRATISLAVA 16. marca (SITA) -

Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 1. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

HKm Zvolen - HC Slovan Bratislava 0:4 (0:1, 0:3, 0:0) - stav série 0:1

Góly: 5. Uram (Kukumberg), 26. Lažo (Devečka, Ľ. Hurtaj), 32. Kuľha (Lažo, Pavlas), 36. Uram (M. Hruška)

Vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Ország, J. Konc - Halecký, Mášik, 4830 divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Cebák, Kumstát - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, J. Čierny - Kubenko, Gašpar, T. Škvaridlo - Paciga, L. Jurík, M. Chovan

Slovan: Hovi - Kusovský, Srdínko, Pavlas, M. Hruška, Devečka, Huba, Hančák, Sersen - Lažo, Hreus, Ľ. Hurtaj - Kuľha, Kukumberg, Uram - Vorel, Ľ. Pištek, J. Sýkora - Baček, Just, Gráčik

Vo Zvolene sa hral pred zaplneným štadiónom zaujímavý hokej. V prvej tretine bol duel vyrovnaný, herne mal navrch Slovan, aj keď úvodné tri minúty patrili domácim. Zvolenčania sa ubránili presilovke hostí a snažili sa viac hrať pred Hovim. Ich aktivitu zmrazil v 5. min Uram, keď Kukumberg vyhral buly a kanonier Slovana prekonal Šimonoviča - 0:1. Domácich inkasovaný gól zaskočil, nevedeli sa vymaniť z mierneho tlaku belasých, navyše nevyužili dve presilovky. Šancu na vyrovnanie mal iba v 17. min Klouda, Hovi však zachránil. Slovan mohol zvýšiť svoj tesný náskok päť sekúnd pred koncom prvej tretiny. Lažo síce prekonal Šimonoviča, no toho zastúpil na bránkovej čiare Štork. Úvod do druhej časti patril opäť domácim hráčom, J. Čierny mieril vedľa. Odpovedať mohol potom Vorel po vyhratom buly, no Šimonovič sa už prekvapiť nedal. V 24. min Cibuľa ani na dvakrát neprekonal fínskeho gólmana Slovana. O dve minúty neskôr sa to však podarilo na opačnej strane slovanistom, ktorí dohrávali už skončenú presilovku. Devečka strieľal od modrej čiary a Lažo puk pred Šimonovičom tečoval - 0:2. V polovici zápasu nevyužili Zvolenčania početnú výhodu o dvoch hráčov, najväčšiu príležitosť mal Kopecký. Prišiel trest, v oslabení sa presadili hostia. Lažo poslal puk od mantinelu pred Šimonoviča, ten ho neudržal a Kuľha zvýšil na trojgólový rozdiel. Rozhodujúci úder zasadili hostia v 36. min pri presilovej hre, keď Uram prešiel cez Kopeckého i Priechodského a pred zvolenským brankárom nezaváhal - 0:4. V tretej tretine sa už stav nezmenil, hoci mal Zvolen výraznú prevahu a mohol skorigovať nepriaznivý stav. Slovan si vypracoval jedinú možnosť, v 43. min nepretavil v oslabení svoje sólo do gólovej podoby Kukumberg. Domáci následne nevyužili ďalšie presilovky. Najväčšiu šancu spálil Krayzel a pred Hovim sa nepresadili ani ďalší jeho spoluhráči. Hoci na počet striel vyhrali jednoznačne domáci, z prvého víťazstva sa tešil bratislavský tím. Druhý semifinálový duel týchto dvoch súperov bude v sobotu opäť na zvolenskom ľade.