Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

02. apríla 2020

Šen-čen sa stal prvým čínskym mestom, ktoré zakázalo jesť psy a mačkyJuhočínsky Šen-čen sa stal vo štvrtok prvým čínskym mestom, ktoré oficiálne zakázalo predaj a konzumáciu mäsa zo psov a mačiek. Hlavným dôvodom je obava z prípadného prenosu koronavírusu na ...Zdieľať
pes retaz 676x451 2.4.2020  - Juhočínsky Šen-čen sa stal vo štvrtok prvým čínskym mestom, ktoré oficiálne zakázalo predaj a konzumáciu mäsa zo psov a mačiek.


Hlavným dôvodom je obava z prípadného prenosu koronavírusu na človeka z voľne žijúcich zvierat, no šen-čenská radnica priznáva, že ju motivovala aj snaha zabrániť ďalšiemu zabíjaniu človeku blízkych zvierat.

"Psy a mačky si s človekom vytvorili oveľa tesnejšie puto ako iné zvieratá. Zákaz konzumácie psov, mačiek a iných domácich miláčikov je úplne bežnou praxou v rozvinutých krajinách, a tiež v Hongkongu a na Taiwane," uvádza magistrát Šen-čenu, ktoré je s takmer 13 miliónmi obyvateľov šiestym najväčším mestom v Číne.

Nové opatrenie vstúpi do platnosti 1. mája.


Zdroj: Webnoviny.sk - Šen-čen sa stal prvým čínskym mestom, ktoré zakázalo jesť psy a mačky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z mocného vrchu Matterhorn žiari v noci posolstvo nádeje
<< predchádzajúci článok
Aprílové Nota bene už v uliciach nekúpite, predajcov môžete podporiť prostredníctvom zbierky

Šen-čen sa stal prvým čínskym mestom, ktoré zakázalo jesť psy a mačky - diskusné fórum čitateľov