Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

27. decembra 2020

Senec má v pláne zmodernizovať čistiareň odpadových vôd, investícia dosiahne takmer 3,8 milióna eurSenec zmodernizuje čistiareň odpadových vôd (ČOV) za takmer 3,8 milióna eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku ...Zdieľať
cisticka odpadovych vod senec maps 676x408 27.12.2020 (Webnoviny.sk) - Senec zmodernizuje čistiareň odpadových vôd (ČOV) za takmer 3,8 milióna eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).


Mesto vybralo na základe verejnej súťaže dvoch zhotoviteľov - spoločnosť Cedis z Bratislavy a spoločnosť Hant BA z Považskej Bystrice, s ktorými podpísalo zmluvu o dielo 4. decembra.

Modernizácia existujúcej ČOV


"Predmetom zákazky sú stavebné práce na intenzifikácii a modernizácii jestvujúcej ČOV mesta Senec," uvádza sa v oznámení ÚVO. Pôvodne predpokladaná cena zákazky bola takmer päť miliónov eur.

Predmetom verejného obstarávania je intenzifikácia a modernizácia ČOV Senec s výhľadom do roku 2035, ktorá zabezpečí čistenie odpadových vôd pre 40-tisíc obyvateľov mesta Senec, rekreačných zón a prechodne bývajúcich rekreantov, priemysel mesta a obec Boldog.

Zabezpečenie potrebnej kapacity


"Čistenie odpadových vôd je navrhnuté technológiou aktivácie s odstraňovaním uhlíka a dusíka v aktivačnej nádrži, s chemickým odstraňovaním fosforu a aerobnou stabilizáciou kalu v uskladňovacej nádrži, a kalovou koncovkou s mechanickým odvodnením kalu," uvádza sa v oznámení ÚVO.

Účelom projektu je zabezpečenie potrebnej kapacity ČOV Senec, dodržanie aktuálnych smerníc o čistení odpadových vôd a umožnenie napojenia nových subjektov na verejnú kanalizáciu a ČOV.


Zdroj: Webnoviny.sk - Senec má v pláne zmodernizovať čistiareň odpadových vôd, investícia dosiahne takmer 3,8 milióna eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Militanti počas útoku na kontrolné stanovište zabili niekoľko pakistanských vojakov
<< predchádzajúci článok
V horskej oblasti Iránu spadla séria lavín, našli niekoľko mŕtvych a pátrajú po nezvestných

Senec má v pláne zmodernizovať čistiareň odpadových vôd, investícia dosiahne takmer 3,8 milióna eur - diskusné fórum čitateľov