Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. júna 2021

Seniori nad 60 rokov majú obrovský záujem o očkovanie Sputnikom, Hlas vyzýva vládu na jeho povolenie (video)Vláde ani Ministerstvu zdravotníctva SR nebráni nič v tom, aby povoliliZdieľať
8.6.2021 (Webnoviny.sk) - Vláde ani Ministerstvu zdravotníctva SR nebráni nič v tom, aby povolili očkovanie Sputnikom V seniorom nad 60 rokov. Na tlačovej besede to uviedol nezaradený poslanec NR SR Erik Tomáš (Hlas-SD).

Staré aj nové vydanie


Ruský dokument s pokynmi k užívaniu vakcíny, ktorý obdržalo ministerstvo zdravotníctva, má k dispozícii aj strana Hlas-SD. Ako tvrdí poslanec, v letáku je staré aj nové vydanie.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína


V starom sa hovorí, že klinické štúdie boli urobené len na vekovej kategórii od 18 do 60 rokov, v novom vydaní týchto pokynov sa však už horná hranica 60 rokov neuvádza.

Záujem medzi seniormi


Ako Tomáš doplnil, z rokovaní s predstaviteľmi Jednoty dôchodcov na Slovensku vyplynulo, že medzi seniormi je o ruskú vakcínu obrovský záujem. „Vláda už nemá čo váhať a keď je taký záujem na strane seniorov, má povoliť očkovanie aj seniorom nad 60 rokov,“ uzavrel.

Ako v reakcii uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, rezort požiadal ruskú stranu o doloženie ďalších odborných podkladov. Následne po ich preštudovaní a odbornom posúdení bude ministerstvo informovať o záveroch. „Bezpečnosť pacienta je pre ministerstvo zdravotníctva prioritou, a preto sa rozhodujeme na základe dôkladných odborných podkladov,“ dodala Eliášová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Seniori nad 60 rokov majú obrovský záujem o očkovanie Sputnikom, Hlas vyzýva vládu na jeho povolenie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
POZOR: K špecialistovi je opäť potrebný výmenný lístok
<< predchádzajúci článok
Trestný zákon sa rozšíri o kyberšikanu, podľa Smeru ide o útok na slobodu slova

Seniori nad 60 rokov majú obrovský záujem o očkovanie Sputnikom, Hlas vyzýva vládu na jeho povolenie (video) - diskusné fórum čitateľov