Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

05. októbra 2019

Šesť slonov zahynulo v thajskom vodopáde Haew Narok, keď sa snažili navzájom zachrániťŠesť slonov zomrelo v Thajsku po tom, ako spadli z vodopádu, keď sa odtiaľ snažili navzájom zachrániť. Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý sa odvoláva na miestne úrady. Incident sa ...Zdieľať
germany_weather_15757 9347b52e3ed24479a5a028bf8c85c497 676x535 5.10.2019  - Šesť slonov zomrelo v Thajsku po tom, ako spadli z vodopádu, keď sa odtiaľ snažili navzájom zachrániť. Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý sa odvoláva na miestne úrady.


Incident sa stal, keď sa sloníča pošmyklo z vodopádu Haew Narok v národnom parku Khao Yai. Na neďalekom útese úrady spozorovali ešte dva slony, ktoré odtiaľ neskôr odviedli.

 

 

Problém prežiť


Thajský Úrad pre národné parky, ochranu divej zvery a rastlín uviedol, že príslušné orgány privolali na miesto v sobotu o 3:00 miestneho času, keď skupina slonov blokovala cestu pri vodopáde.

O tri hodiny neskôr našli blízko úpätia Haew Narok telo trojročného slona a blízko neho telá ďalších piatich jedincov. Riaditeľ národného parku Khanchit Srinoppawan pre BBC uviedol, že zvyšné dva slony monitorujú.

Podľa Edwina Wieka, ktorý je zakladateľom nadácie Wildlife Friends Foundation Thailand, budú mať zostávajúce slony zo stáda problém prežiť, keďže sa tieto živočíchy na seba navzájom spoliehajú pri hľadaní jedla a ochrane.

 

 

Smútok slonov


Incident im tiež môže spôsobiť značnú emočnú ujmu. Je totiž známe, že slony prejavujú smútok. "Je to ako stratiť polovicu vašej rodiny," vysvetlil Wiek pre BBC. "Nedá sa s tým nič robiť, bohužiaľ, to je príroda," dodal.

Vodopád bol už v minulosti dejiskom viacerých podobných incidentov. V roku 1992 tam po páde z neho prišlo o život stádo ôsmich slonov.

V Thajsku v súčasnosti žije zhruba 7 000 slonov ázijských (Elephas maximus). Viac ako polovica z nich žije v zajatí.


 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mlyn zábavy a tanca na Moulin Rouge sa točí už 130 rokov
<< predchádzajúci článok
Austrálska speváčka Sia trpí neurologickým ochorením, ktoré jej spôsobuje chronickú bolesť

Šesť slonov zahynulo v thajskom vodopáde Haew Narok, keď sa snažili navzájom zachrániť - diskusné fórum čitateľov