Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2019

Sídlo veľvyslanca USA v Grécku obliali farbou vandaliIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Atény 15. mája (TASR) - Vchod do sídla amerického veľvyslanca v gréckej metropole Atény poničili v stredu skoro ráno vandali, ktorí ho obliali farbou. S odvolaním sa na vyjadrenie polície i samotného veľvyslanca o tom informovala agentúra AFP.


Americký veľvyslanec Geoffrey Pyatt tento čin na Twitteri označil za "detinský vandalizmus" a uviedol, že bude spolupracovať s gréckymi úradmi na tom, aby boli páchatelia potrestaní v súlade so zákonom. "Ničenie majetku nie je pokojným protestom," dodal v príspevku.

Grécky denník Kathimerini na svojej webstránke píše, že čin vykonali pravdepodobne členovia gréckej anarchistickej skupiny Ruvikonas (Rubikon).

Približne desať ľudí sa pred rezidenciu ambasádora priviezlo ráno na motorkách a po čine z miesta okamžite ušlo. Grécka polícia medzičasom informovala, že zadržala osem podozrivých.

Noviny Kathimerini pripomínajú, že je to už tretíkrát za ostatné mesiace, čo vandali podobným spôsobom zaútočili na sídlo veľvyslanca USA.

Najnovší incident sa odohral po utorkovom pochode anarchistov, ktorí žiadali, aby Dimitris Kufodinas, ultraľavicový terorista z niekdajšej extrémistickej skupiny 17. november, dostal priepustku z väzenia.

Kufodinas, ktorého v minulosti odsúdili na viacnásobné doživotie za účasť na niekoľkých atentátoch, začal tento mesiac vo väzení držať protestnú hladovku po tom, ako mu úrady udelenie priepustky zamietli.

Kathimerini uvádza, že neznámi páchatelia po zmienenom utorňajšom proteste anarchistov zaútočili zápalnými bombami na centrálu strany Panhelénske socialistické hnutie (PASOK).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SERIÁL: Štefánikovu sochu sa stále nepodarilo vrátiť do centra Košíc
<< predchádzajúci článok
V Mexiku vytvorili databázu hrobov obetí vojny drogových kartelov

Sídlo veľvyslanca USA v Grécku obliali farbou vandali - diskusné fórum čitateľov