11. februára 2012

Škrtelov Man United zdolal Liverpool, je na čele tabuľky

V sobotňajšom šlágri 25. kola anglickej najvyššej súťaže Premier League medzi Manchestrom United a FC Liverpool si "červení diabli" poradili s hráčmi "The Reds" 2:1 (0:0). ...

skrtel LONDÝN 11. februára (WEBNOVINY) - V sobotňajšom šlágri 25. kola anglickej najvyššej súťaže Premier League medzi Manchestrom United a FC Liverpool si "červení diabli" poradili s hráčmi "The Reds" 2:1 (0:0).

Pred začiatkom duelu sa prihodila kontroverzná situácia, keď si útočník FC Liverpool Luis Suárez odmietol podať ruku s obrancom Manchestru Patricom Evrom. Dvadsaťpäťročný zakončovateľ hral prvý súťažný zápas od osemzápasového dištancu, ktorý dostal práve za údajné rasistické urážky na adresu Patrica Evru.

Tréner Manchestru Sir Alex Ferguson dal príležitosť v základnej zostave dvom skúseným odchovancom Paulovi Scholesovi a Ryanovi Giggsovi, ktorý asistoval v 47. min na vedúci gól Wayna Rooneyho. Spomenutý kanonier United Rooney sa presadil aj o tri minúty neskôr, keď zvyšoval už na 2:0. V 80. min sa do listiny strelcov zapísal aj hosťujúci Luis Suárez, ktorý však už len skorigoval výsledok na konečných 2:1. Slovák Martin Škrtel odohral za hostí celý duel.

Manchester United sa dostal na prvé miesto v ligovej tabuľke s jednobodovým náskokom pred Manchestrom City, ktorý však má nedeľňajší zápas s Aston Villou k dobru.

O dokonalý obrat sa postarali hráči Arsenalu

Zverenci Arséna Wengera prehrávali od 70. min na pôde Sunderlandu 0:1, už o päť minút neskôr však vyrovnal Aaron Ramsey a o víťazstve "kanonierov" rozhodol Thierry Henry. Pre klubovú ikonu to bol posledný ligový duel počas krátkodobého hosťovania zo zámorského New Yorku Red Bulls.

Nevyrovnanosť výkonov potvrdila Chelsea, ktorá si z ihriska Evertonu odnáša prehru 0:2. Ján Mucha ml. sledoval duel z domácej lavičky pre náhradníkov.

Tottenham Hotspur potvrdil v zápase s Newcastle United vynikajúcu formu z ostatných týždňov a zvíťazil vysoko 5:0. Už po polčase pritom bolo 4:0, keď sa presadili Assou-Ekotto, Kranjčar a dvakrát Saha. Vo výbornom svetle sa ukázal útočník "kohútov" Emmanuel Adebayor, ktorý prihral na štyri góly a piaty sám strelil. Zverenci Harryho Redknappa si upevnili priebežnú tretiu priečku, pred Arsenalom a Chelsa majú už desaťbodový náskok.

Výsledok úvodného sobotňajšieho duelu 25. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Manchester United - FC Liverpool 2:1 (0:0)
Góly: 47. a 50. Rooney - 80. L. Suárez
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celé stretnutie.

Blackburn - Queens Park Rangers 3:2 (3:0)
Góly: 15. Yakubu, 23. Nzonzi, 45. Onuoha (vlastný) - 71.a 90+. Mackie

Bolton - Wigan 1:2 (0:1)
Góly: 67. M. Davies - 43. G. Caldwell, 76. McArthur

Everton - FC Chelsea 2:0 (1:0)
Góly: 5. Pienaar, 71. Stracqualursi