Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. decembra 2023

Skupina priateľov menšín v NR SR pokračuje vo svojej práci aj v novom parlamente, informoval RavaszSkupina priateľov menšín v Národnej rade SR (SPMN) pokračuje vo svojej práci aj v novom parlamente. Informoval o tom Inštitút Mateja Bela a informoval o tom, ...Zdieľať
abel ravasz 676x451 10.12.2023 (SITA.sk) - Skupina priateľov menšín v Národnej rade SR (SPMN) pokračuje vo svojej práci aj v novom parlamente. Informoval o tom Inštitút Mateja Bela a informoval o tom, ktorí poslanci minulého obdobia hlasovali najviac v prospech menšín.

Ocenenie Priateľ menšín


Analyzovali 57 kľúčových, finálnych hlasovaní o zákonoch a právnych normách, ktoré v priebehu práce SPMN odporúčali podporiť alebo nepodporiť, prípadne navrhovali vylepšiť s ohľadom na dopady na menšiny. Symbolické ocenenie Priateľ menšín v NR SR udelili osemnástim poslancom.

Ocenenie získali Alojz Baránik, Ján Benčík, Monika Brisudová, Peter Cmorej, Róbert Halák, Jarmila Halgašová, Miroslav Kollár, Monika Kozelová, Juraj Krúpa, Vladimír Ledecký, Tomáš Lehotský, Peter Osuský, Anna Remiášová, Jaromír Šíbl, Tomáš Valášek, Jarmila Vaňová, Marián Viskupič, Anna Zemanová a Jana Žitňanská.

„Naďalej považujeme za dôležité, aby analýza navrhnutej legislatívy z pohľadu menšín nebola nadštandardom, ale normou. Naša skupina odborníkov naďalej ponúka svoje analýzy poslancom dobrej vôle. Verím, že v novom období nájdeme nových spojencov v parlamente naprieč politickým spektrom, a že spolu zabezpečíme kvalitnú legislatívu v prospech menšín,“ povedal Ábel Ravasz, prezident Inštitútu Mateja Bela.

Menšinové strany v parlamente


SPMN vznikla ako občianska iniciatíva pod záštitou Inštitútu Mateja Bela v roku 2021. Cieľom je kompenzovať neprítomnosť menšinových strán v parlamente formou aktívneho dialógu medzi parlamentom a odborníkmi v oblasti menšinových práv vrátane prípravy a pripomienkovania legislatívy.

„Vzhľadom na nezmenenú situáciu ohľadom reprezentácii menšín v parlamente pokračuje SPMN vo svojej činnosti aj v tomto období. Prvé stretnutie s novými poslancami je naplánované už na tento týždeň," informoval inštitút. SPMN vďaka spolupráci s poslancami priamo ovplyvnila legislatívu v oblastiach ako je bývanie, vzdelávanie a jazykové práva v prospech menšín žijúcich na Slovensku.
Zdroj: SITA.sk - Skupina priateľov menšín v NR SR pokračuje vo svojej práci aj v novom parlamente, informoval Ravasz © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hnutie Slovensko povedie aj naďalej Matovič, ktorý je odhodlaný pokračovať v boji proti korupcii a za slušných ľudí (video)
<< predchádzajúci článok
Rusi neprestajne útočia na východe Ukrajiny, podľa veliteľa pozemských síl Syrského je situácia mimoriadne náročná