Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. decembra 2023

Najdôveryhodnejší minister je Drucker, posledné priečky obsadili Ráž či šéf spravodlivosti SuskoV rebríčku dôveryhodnosti ministrov súčasnej vlády nominujú nominanti stany Hlas-SD. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre televíziu Markíza urobilaZdieľať
tomas drucker 676x451 10.12.2023 (SITA.sk) - V rebríčku dôveryhodnosti ministrov súčasnej vlády nominujú nominanti stany Hlas-SD. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre televíziu Markíza urobila Agentúra Focus.


Na prvo mieste sa v dôveryhodnosti sa konkrétne nachádzajú minister školstva Tomáš Drucker, ministerka hospodárstva Denisa Saková a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš. Všetci majú podľa prieskumu dôveru na úrovni 43 percent opýtaných.

Raši a Dolinková v prvej päťke


Za prvou trojkou nasleduje ďalší minister za stranu Hlas, konkrétne minister investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši s dôverou na úrovni 41 percent a po ňom takisto nominantka Hlasu, ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková s podporou na úrovni 38 percent.

Posledné priečky so Suskom


Nasledujú minister zahraničia Juraj Blanár a minister financií Ladislav Kamenický (obaja na úrovni 37 percent), minister životného prostredia Tomáš Taraba a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (obaja 35 percent), minister obrany Robert Kaliňák (34 percent), minister pôdohospodárstva Riachard Takáč (32 percent) a ministerka kultúry Martina Šimkovičová (31 percent).

Na posledných troch priečkach sú podľa prieskumu minister dopravy Jozef Ráž (28 percent) a podpredseda vlády Peter Kmec spolu s ministrom spravodlivosti Borisom Suskom (obaja po 24 percent). Agentúra prieskum robila v dňoch 15. až 22. novembra na vzorke 1015 respondentov.


Zdroj: SITA.sk - Najdôveryhodnejší minister je Drucker, posledné priečky obsadili Ráž či šéf spravodlivosti Susko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gruzínsko odmieta tvrdenia, že sa cez krajinu obchádzajú protiruské sankcie
<< predchádzajúci článok
Každá piata žena v Únii má skúsenosť so sexuálnym násilím, Amnesty International apeluje na ukončenie „politickej ignorancie“