27. januára 2013

Skvelá Veronika Velez-Zuzulová skončila v Maribore štvrtá

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová obsadila 4. miesto v nedeľňajšom slalome Svetového pohára 2012/2013 v alpských disciplínach v slovinskom Maribore. Dvadsaťosemročná ...

veronika velez zuzulova MARIBOR 27. januára (WEBNOVINY) - Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová obsadila 4. miesto v nedeľňajšom slalome Svetového pohára 2012/2013 v alpských disciplínach v slovinskom Maribore.

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka dosiahla výsledný čas 1:34,82 min a za treťou v poradí Rakúšankou Kathrin Zettelovou zaostala o jedinú stotinu; udržala si 4. priečku z 1. kola.

V pretekoch suverénne triumfovala domáca hviezda Tina Mazeová (1:33,68), ktorá zužitkovala svoj prepychový náskok a o 0,86 s zvíťazila pred Švédkou Fridou Hansdotterovou.

Pre Velez-Zuzulovú ide o 26. umiestnenie v najlepšej päťke pretekov Svetového pohára v slalome. Jej krajanka Petra Vlhová síce v Maribore dokončila 1. kolo, ale pre priveľký odstup za Mazeovou sa neprebojovala do postupujúcej tridsiatky pretekárok a klasifikovali ju na 46. mieste.

Petre Vlhovej sa nedarilo

Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Petra Vlhová v súčasnosti nepredvádza výkony, s ktorými by bola spokojná. Koncom decembra síce pri premiére v seriáli Svetového pohára v rakúskom Semmeringu obsadila vynikajúce 11. miesto, no rovnako v SP v Záhrebe aj Flachau nedokončila prvé kolo a v nedeľu v slovinskom Maribore nedosiahla taký čas, aby sa prebojovala medzi tridsiatku pretekárok v 2. kole.

"Ono to tak býva, že keď sa mi ide dobre, dopadne to zle - a naopak. Dnes sa mi šlo dobre, trať nebola priveľmi rozbitá, no jednoducho mi to nevyšlo," povzdychla si v cieli iba 17-ročná Slovenka, ktorú klasifikovali na 46. mieste s odstupom 3,76 s za vedúcou pretekárkou po 1. kole Tinou Mazeovou.

Aj keď sa Petra Vlhová vydala na trať až s číslom 36, nebola s jej stavom nespokojná. "Boli na nej jamy, ale podľa mňa sa to dalo zvládnuť," poznamenala talentovaná slovenská lyžiarka a prezradila, že pred pretekmi jej radila skúsenejšia krajanka Veronika Velez-Zuzulová, ktorá štartovala tretia. "Veronika ma upozorňovala na hornú časť, že sú tam zatvorené bránky. Dala som si pozor, ale bolo ťažké sa dostať do druhého kola," povedala rodáčka z Liptovského Mikuláša.

Nádej slovenského alpského lyžovania sa v najbližších dňoch bude pripravovať doma v Jasnej. V závere posledného januárového týždňa absolvuje dva slalomy Európskeho pohára v poľskom Zakopanom, neskôr tiež v EP rovnako dva slalomy v talianskom San Candide.

Jedným z vrcholov sezónu bude aj pre Petru Vlhovú svetový šampionát v rakúskom Schladmingu, kde sa mladá pretekárka predstaví v slalome, obrovskom slalome a v tímovej súťaži. Vzápätí bude bojovať o cenné kovy aj na juniorských MS v kanadskom Quebecu.

Výsledky - Svetový pohár 2012/2013 zjazdárok - nedeľa - Maribor (Slovin.):
Slalom žien: 1. Tina Mazeová (Slovin.) 1:33,68 min, 2. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,86, 3. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,13, 4. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +1,14, 5. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +1,53, 6. Irene Curtoniová (Tal.) +1,62, 7. Nicole Hospová (Rak.) +1,92, 8. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,93, 9. Nathalie Eklundová (Švéd.) +2,09, 10. Wendy Holdenerová (Švaj.) +2,10, ... 46. Petra Vlhová (SR) +3,76 - nepostúpila do 2. kola
.
Prehľad Veroniky Velez-Zuzulovej v najlepšej päťke pretekov Svetového pohára v slalome (spolu 25):

1. miesto - Semmering (Rak., 29. 12. 2012)
2. miesto - Špindlerov Mlyn (ČR, 6. 1. 2008)