21. októbra 2022

Slafkovský strelil svoj premiérový gól v NHL o 31 dní skôr ako Gáborík a je slovenským rekordérom (video)

Tagy: NHL

Po tom, ako sa Juraj Slafkovský stal v júli jednotkou draftu nováčikov, prekonal ďalší rekord Mariána Gáboríka - vo veku 18 ...

coyotes_canadiens_hockey_84693 2dbe114feea94b5b9b9196e0b99bb3f7 676x454 21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Po tom, ako sa Juraj Slafkovský stal v júli jednotkou draftu nováčikov, prekonal ďalší rekord Mariána Gáboríka - vo veku 18 rokov a 204 dní sa stal najmladším slovenským strelcom v NHL.

Svoj prvý gól strelil vo štvrtkovom zápase, v ktorom jeho Montreal Canadiens zdolal Arizonu Coyotes 6:2. Slafkovský zvyšoval v 29. minúte na 4:0, celkovo odohral 14:25 min, zatiaľ najviac v sezóne 2022/2023. Zaznamenal aj plusový bod, tri strely na bránku, jeden bodyček a dve trestné minúty.

Osemnásťročný Košičan strelil svoj premiérový gól v NHL o 31 dní skôr ako Gáborík v ročníku 2000/2001 v drese Minnesoty Wild. Je štvrtý najmladší strelec v histórii Montrealu Canadiens, skôr to dokázali len Mario Tremblay (18 rokov, 75 dní), Jesperi Kotkaniemi (18 rokov, 118 dní) a Claude Lemieux (18 years, 141 dní).

Prvýkrát v NHL skóroval v Bell Centre, kde ho "Habs" draftovali. To sa v histórii podarilo už len Edovi Jovanovskému z Floridy Panthers, ktorý bol jednotka draftu v roku 1994 a premiérový gól vsietil o rok neskôr v rovnakej hale Hartford Civic Center.

Zdroj: Webnoviny.sk - Slafkovský strelil svoj premiérový gól v NHL o 31 dní skôr ako Gáborík a je slovenským rekordérom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: NHL

Bývalá ženská tenisová jednotka Simona Halepová má pozastavenú činnosť, počas US Open mala pozitívny test na doping
Slafkovský sa viac sústredil na oslavu, ako strelil svoj prvý gól v NHL si nepamätá (video)