Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2024

Slováci chcú vidieť Korčoka a Pellegriniho v spoločných debatách, ukázal prieskumVäčšina Slovákov chce podľa prieskumu vidieť prezidentských kandidátov v spoločnej diskusii. Z výsledkov vyplynulo, že ľudí zaujíma vízia Slovenska v podaní budúceho prezidenta, a to aj od tých kandidátov, ...Zdieľať
ivan korcok peter pellegrini 676x451 2.4.2024 (SITA.sk) - Väčšina Slovákov chce podľa prieskumu vidieť prezidentských kandidátov v spoločnej diskusii. Z výsledkov vyplynulo, že ľudí zaujíma vízia Slovenska v podaní budúceho prezidenta, a to aj od tých kandidátov, ktorých názory a postoje dobre poznajú.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024„Väčšina odborníkov a politických analytikov sa zhoduje, že prezidentská kampaň pred prvým kolom prezidentských volieb bola fádna. Súhlasia s nimi aj Slováci a Slovenky, ktorí jej v prieskume najčastejšie prisúdili prívlastok nudná. Až 79 percent ľudí si myslí, že prezidentskí kandidáti by mali prijať pozvanie do predvolebných diskusií,“ uviedla Denisa Lakatošová z agentúry NMS Market Research Slovakia s tým, že toto presvedčenie je najsilnejšie medzi sympatizantmi opozičných strán, ale zastávajú ho aj tri štvrtiny sympatizantov strán vládnej koalície.

Pomáhajú s výberom


Z prieskumu ďalej vyplynulo, že šiestim z desiatich Slovákov pomáhajú predvolebné debaty rozhodnúť sa, koho budú voliť. Len 28 percentám populácie predvolebné debaty nepomáhajú v rozhodnutí a 80 percent respondentov v prieskume vyjadrilo svoj jednoznačný postoj, že je pre nich dôležité poznať víziu Slovenska od svojho budúceho prezidenta. Lakatošová doplnila, že tento postoj je najsilnejší u sympatizantov Ivana Korčoka (96 percent), ale je silno zastúpený aj u sympatizantov jeho oponenta Petra Pellegriniho (86 percent).

Sociálne siete ako komunikačný kanál


Agentúra uviedla, že televízne spravodajstvo a televízne debaty patria medzi najčastejšie zdroje, z ktorých ľudia čerpajú informácie o prezidentských kandidátoch. Ako ďalej z prieskumu vyplynulo, silným komunikačným kanálom sú aj sociálne siete, z ktorých čerpá informácie o kandidátoch 43 percent populácie a z podkastov získava informácie 12 percent voličov.

Online prieskum uskutočnila agentúra NMS Market Research Slovakia, prebiehal v čase od 13. – 18. marce 2024 na vzorke 1 030 respondentov.


Zdroj: SITA.sk - Slováci chcú vidieť Korčoka a Pellegriniho v spoločných debatách, ukázal prieskum © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinci podnikli útok na dve ruské mestá, zasiahli závod na montáž dronov aj ropnú rafinériu
<< predchádzajúci článok
KĽDR odpálila do Japonského mora balistickú strelu stredného doletu, experti sa obávajú dosahu na dôležité americké územie