Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. augusta 2020

Slováci ovládajú historicky najviac firiem v Česku, po prvý raz predbehli aj ruských majiteľovSlováci ovládajú historicky najviac firiem v Českej republike. Prvýkrát predbehli aj ruských majiteľov, ktorí dlhodobo viedli rebríček zahraničných majiteľov českých spoločností. Ako ďalej ...Zdieľať
gettyimages 850920332 min 676x451 5.8.2020  - Slováci ovládajú historicky najviac firiem v Českej republike. Prvýkrát predbehli aj ruských majiteľov, ktorí dlhodobo viedli rebríček zahraničných majiteľov českých spoločností.


Ako ďalej vyplýva z analýzy poradenskej firmy Bisnode, od vlaňajška až po súčasnosť slovenskí podnikatelia zaradili do svojich portfólií 458 podnikov, čím sa prvýkrát stali najčastejšími zahraničnými vlastníkmi českých spoločností. Spolu ich vlastnia takmer 14-tisíc a držia kapitál vo výške necelých 1,1 mld. eur.

„Expanzia na český trh je pre slovenských podnikateľov jednoduchá. Máme spoločnú minulosť, podobné jazyky a významnú úlohu hrá aj teritoriálna blízkosť. Aj z toho dôvodu sú zase českí podnikatelia tí, ktorí vlastnia najviac slovenských firiem ovládaných zo zahraničia,“ uviedla analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Medziročne Slováci navýšili počet spoločností u našich západných susedov o 3,4 %. Za posledné štyri roky sa počet majiteľov zo Slovenska zvýšil v českých firmách o necelých 15 %. Na začiatku roka 2016 vlastnili podľa dát Bisnode Slováci v Čechách 12 130 tamojších spoločností.

Bisnode je líder v dátach a analytike. Zamestnáva viac ako 2 100 pracovníkov v 19 krajinách Európy. Používa analytiku a skóringové modely, vďaka ktorým predpovedá zákaznícke správanie či poskytuje detailné informácie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci ovládajú historicky najviac firiem v Česku, po prvý raz predbehli aj ruských majiteľov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košický U.S. Steel zrušil viac miest ako plánoval, dôvodom aj program skoršieho odchodu do dôchodku
<< predchádzajúci článok
Nehoda pri Sľažanoch si vyžiadala jednu obeť, auto skončilo prevrátené na streche (foto)

Slováci ovládajú historicky najviac firiem v Česku, po prvý raz predbehli aj ruských majiteľov - diskusné fórum čitateľov