29. januára 2012

Slovan zaváhal v Trenčíne, Košice sa im vzdialili

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 43. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy 2011/2012: Výsledky: HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 6:3 (2:0, 1:1, ...

dukla trencin hc slovan bratislava BRATISLAVA 29. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 43. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy 2011/2012:

Výsledky:
HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)
MHC Mountfield Martin - HC Košice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
HK Nitra - HKm Zvolen 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
HC'05 Banská Bystrica - HK AutoFinance Poprad 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

I. tretina
Stretnutie Skalice proti Žiline bolo od úvodu vyrovnané. Tímy si dokázali navzájom účinne zneškodňovať útočné snahy už v zárodku. Prvá výraznejšia akcia prišla až v presilovej hre Skalice o dvoch hráčov. Domáci si však nedokázali vytvoriť tlak a viackrát ohroziť bránku súpera.

Hneď po vyrovnaní síl však vzali iniciatívu do rúk Šátek s Kutálkom a v prečíslení otvorili skóre.

Hostia boli v závere prvého dejstva aktívnejší, ale nedokázali potrestať ani viaceré chyby skalickej obrany.

Minútu pred koncom prvej tretiny sa dokázal pred bránkou uvoľniť Lušňák, ktorému presne prihral Višňovský.

II.tretina
Do druhej tretiny vstúpili Žilinčania aktívnejšie, v 22. min si ich tretí útok vytvoril v krátkom časovom intervale dve gólové príležitosti. Mužstvá začali hrať úplne inak ako v prvej tretine a akcia striedala akciu. V 29. min Sivák prekvapil z diaľky nekoncentrovaného Lakosila a znížil na 2:1. O minútu neskôr brankár hostí nešťastne vykorčuľoval z bránky a Višňovský poľahky využil ponúknutú príležitosť - 3:1. Skaličania v zvyšku tretiny dostali súpera pod tlak, vypracovali si mnoho gólových príležitostí, no Johanes každú šancu zneškodnil.

III. tretina
Záverečnú tretinu gólovo otvoril Školiak strelou pod hornú žŕdku po prihrávke Pálffyho. Žilinčania sa veľmi ťažko dostávali do útočného pásma, v 49. min poľavili v obrane a neobsadený Konečný druhou dorážkou prekonal Johanesa. Žilina sa nevzdávala a bratia Hunovci sa postarali o druhý gól hostí.

V nariadenom trestnom strieľaní Školiak prestrelil, ale keď sa Klejna po opustení trestnej lavice zapojil do hry, efektným blafákom zakončil. O záverečnú úpravu výsledku sa postaral Devečka po asistencii Siváka. V záverečnej minúte trestuhodne zahodil Sýkora svoju šancu.

Reakcie:
Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Sme spokojní s výsledkom, ale hra nebola podľa našich predstáv. Kvalitnejší súper by nás potrápil omnoho viac a výsledok by bol úplne iný."
Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Prišli sme do Skalice s úmyslom potrápiť súpera. Postavili sme kompletné štyri päťky. Náš úmysel bol vydržať čo najdlhšie bez gólu. Vytvorili sme si mnoho šancí, ale nedokázali sme ich využiť, za čo môže aj veľmi dobrý výkon brankára domácich. Nie sme sklamaní, dnes sme zapojili do hry aj štyroch mladých juniorov, ktorí môžu byť platní pre náš tím."

Góly: 7. Kutálek (Šátek, Holovič), 19. Lušňák (T. Višňovský), 30. T. Višňovský (Kloz), 43. R. Školiak (Pálffy), 49. R. Konečný (J. Jurík, Klejna), 56. Klejna (Kutálek) - 29. P. Sivák (Róbert Huna), 52. Richard Huna (Róbert Huna), 58. Devečka (P. Sivák)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - J. Tvrdoň, Kacej, 2283 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Magušin, Gula, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, Obdržálek - J. Hruška, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, Klejna, R. Konečný
Žilina: Johanes - D. Devečka, Kudělka, Leško, Dlouhý, Krčula, Ďurkech - P. Sivák, T. Sýkora, Róbert Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - Kubiš, Jarab, Richard Huna

I. tretina
Slabší vstup Martinčanov do zápasu využil už po 118 s Jenčík a Košice viedli.

Na ľade potom dominovalo hosťujúce mužstvo, domácich podržal brankár Šimko po strelách Pašeka i Bartoša.

V 11. min sa vrátil z trestnej lavice Baláž a o sekundu na to Škoda prestrelil Hyláka - 1:1. "Kosačky" potom vyrovnali aj hru, ale päť sekúnd pred prvým klaksónom mohli inkasovať. Bartošova strela zblízka však skončila len pod Šimkom.

II. tretina
Na začiatku druhej tretiny vystrašil košického gólmana Škoda, ale ani vtedy sa skóre nemenilo. V 26. min už áno, lebo nikým nekrytý Spilar dopravil odrazený puk do prázdnej bránky -1:2.

V polovici zápasu zaujal Škodov prienik a o dve minúty prešiel Haščák domácou obranou ako nôž maslom, ale nemieril presne. Martinčanom v závere druhej tretiny nevychádzali presilovky, v snahe o vyrovnávajuci gól robili veľa nepresností a pred brankárom Hylákom im chýbal dôraz v koncovke.

Na začiatku tretej tretiny naklonil misky váh na stranu "oceliarov" Bartoš a poslal svoje mužstvo už do dvojgólového náskoku. O tri minúty vrátil Martinčanov strelou od modrej čiary Kozák v presilovke do zápasu - 2:3.

Hokej potom gradoval, obe mužstvá sa snažili gólovo presadiť, v 51. min sa Haščák nezorientoval pred Šimkom, o tri minúty mal vyrovnanie na hokejke Sobota, no jeho dorážku Hylák vynikajúco pokryl.

Dve minúty pred koncom tretej tretiny sa nepresadil Galamboš a potom ani na druhej strane Bartoš. V dramatickom závere sa už pri power-play nepodarilo domácim vyrovnať, hoci zvierali majstra ako v kliešťach, a tak sa napokon z víťazstva tešili Košičania.

Reakcie:
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Diváci videli dobrý, zaujímavý a obojstranne rýchly hokej. V prvej tretine sme stratili obrancu Moceka, zápas sme potom dohrávali iba so štyrmi bekmi. Chcel by som pochváliť svojich hráčov za bojovnosť, snahu a keby sme mali viac šťastia v závere, mohli sme si zo zápasu odniesť aspoň bod. Ak chceme Košice poraziť, musíme hrať kompletní."

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Našich hráčov sme upozorňovali na to, že Martinčania majú dobrý vstup do zápasu. Som rád, že to splnili a v úvode sme to boli my, kto strelil prvý - dôležitý gól. Domáci sa potom dostali do zápasu. Stretnutie rozhodol gól z hokejky Bartoša. Domáci mali v závere veľký tlak, ale v ťažkých situáciách nás podržal brankár Hylák."

Góly: 11. V. Škoda (Themár, Galamboš), 48. L. Kozák (Michal Važan) - 2. Jenčík (Marcel Haščák, Pašek), 25. Spilar (S. Gron, Martin Chovan), 45. P. Bartoš (S. Gron, Šeda)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Gajan, Rovenský, 2000 divákov

Martin: M. Šimko - L. Kozák, M. Výborný, Mocek, Brcko, Vartovník, Matejka, Tupý - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Themár, Galamboš, Michal Važan - Macejka, Murček, M. Sobota - J. Cíger, Zeliska, Škumát
Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Slimák, Martin Chovan, Mlynarovič, M. Novák - P. Bartoš, Zálešák, Dravecký - Spilar, S. Gron, Michel Miklík - Marcel Haščák, Pašek, Jenčík - Matúš Chovan, Marcel Baláž, Gmitter

I. tretina
Žŕdka po strele Garipa Salijiho z prvej minúty bola na dlhé chvíle jedinou streleckou príležitosťou. Až v 12. min mal dobrú šancu na skórovanie Mašlonka, no nepotrestal nedorozumenie Vantrobu so Slovákom. Úspešný nebol ani domáci Radulay a aj napriek väčšej aktivite domácich sa skončila úvodná tretina bez gólov. Ilustračné foto SITA/Martin Havran

V 23. min neúspešne dorážal vlastnú strelu Zvolenčan Brabenec a v 28. min neuspel ani domáci Ručkay.

II. tretina
Góly začali padať v druhej polovici prostrednej tretiny. Najskôr v 33. min zužitkoval Bačovu prihrávku domáci Mašlonka a Nitra viedla 1:0. Tesný náskok však domácim dlho nevydržal. V 35. min Zuzin z rohu klziska našiel nedôrazne bráneného Leskovjanského, ktorý zblízka prekonal Fedora. O dve minúty neskôr hrali hostia presilovku, no zahrali ju veľmi zle. V oslabení ušla dvojica Mašlonka - Bene do úniku dvoch proti dvom a druhý menovaný vrátil Nitre najtesnejší náskok.

V tretej tretine sa hostia viac snažili o útočnú aktivitu, no v 49. min ich schladil Bača. Domáci obranca dostal medzi kruhy výbornú prihrávku a zblízka nedal Škrečkovi šancu. V ďalšom priebehu sa už viac vylučovalo ako hralo, no ani jedno z mužstiev nedokázali využiť presilovky. Zvolenčania v závere skúsili power-play, no to už na výsledku nič nezmenilo.

Reakcie:
Karol Kolečáni (tréner Nitry): "S dnešným výkonom som spokojný, ako mužstvo sa dávame dokopy. Ešte nám chýba jeden celý útok a verím, že potom to bude ešte lepšie. Chlapci dnes bojovali ako je treba. Narobili sme si problémy po inkasovanom góle. Neskôr sme sa muselo o víťazstvo obávať, no vyhrali sme zaslúžene."

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Bolo to vyrovnané stretnutie, bojovalo sa o každý centimeter. Zlomilo sa to za stavu 1:1 v našej presilovke, kedy sme inkasovali gól. Hráčom sa nedá uprieť snaha a bojovnosť, no strelecká potencia v našom tíme je momentálne mizerná. Je to náš veľký problém, s jedným gólom sa totiž nevyhráva."

Góly: 33. M. Mašlonka (M. Bača), 37. Bene (M. Mašlonka, M. Bača), 49. M. Bača (T. Radulay) - 35. Leskovjanský (Zuzin, M. Jurík)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: H. Ručkay (Nitra) 10 min + DKZ za tri fauly hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Romaško, Lauff - Korba, Orolín, 1778 divákov

Nitra: Fedor - Rais, Ďurák, Vosátko, Gurčík, Ordzovenský, M. Bača, K. Grman, Árvay - G. Saliji, Hamrák, T. Hrnka - H. Ručkay, Martin Segľa, T. Radulay - Uhnák, Bene, M. Mašlonka - Káčer, L. Klíma
Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, M. Vantroba, Marek Ďaloga, L. Pokovič, Jindra, Ťavoda, Hraško - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Martin Ďaloga - Otčenáš, Síkela, Trochta - Ihnaťo, M. Jurík, Zuzin

I. tretina
V 5. min všetkých prekvapil Šatan, ktorý prvou strelou hostí v zápase otvoril skóre - 0:1.

Domáci sa napriek tomu snažili pristúpiť k hre aktívne, ich snaha sa však míňala účinkom a strelecké pokusy nenachádzali cieľ. Slovan si profesorsky udržiaval prehľad nad dianím a v 13. min po skvelej dlhej prihrávke od Jerofejevsa zvýšil náskok Bratislavčanov blafákom opäť Šatan - 0:2.

Dukla mohla korigovať v 18. min, Tybor však nepremenil trestné strieľane, a preto v úvodnej časti platilo, že domáci hrali, ale góly strieľali hostia.

II. tretina
Až v 28. min konečne skóroval aj Trenčín, po neprehľadnej situácii pred bránkou skóroval Sojčík a kontaktný gól zdramatizoval vývoj zápasu.

Akcie sa začali striedať na oboch stranách, obrany však v týchto fázach fungovali pozorne. Veľké príležitosti na vyrovnanie mal Pardavý, ale ani v dvoch svojich nájazdoch neuspel.

Na ľade pribudlo viac opatrnosti a úporného bránenia, ďalší náboj však hra dostala v 52. min, keď mala Dukla k dispozícii ďalšie trestné strieľanie a Fabuš ho zužikoval na vyrovnanie.

V 57. min chytil domáci Kováč obrovskú šancu Frühaufovi, a tak zápas vyústil až do predĺženia.

V ňom kuriózne obe mužstvá postupne porušili pravidlo o počte hráčov na ľade, navyše bol vylúčený aj Šatan za hodenie uteráka na ľad a domáci v závere hrali presilovku o dvoch hráčov. V poslednej sekunde rozhodol o trenčianskom víťazstve efektnou delovkou od modrej čiary pod hornú žŕdku Fabuš.

Reakcie:
Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Chceli sme hrať od začiatku aktívne, vynútiť si tlak a streliť prvý gól. Namiesto toho nám však súper odskočil na dvojgólový rozdiel, preto sme museli v ďalšom priebehu začať hrať dôraznejšie. Strelili sme kontaktný gól a mali sme aj ďalšie príležitosti, čo nás povzbudilo. V tretej tretine sme trpezlivo čakali na svoju príležitosť a podarilo sa nám vyrovnať. V predĺžení sme hrali presilovku o dvoch hráčov a hoci na poslednú chvíľu, túto výhodu sme dokázali využiť na víťazstvo. Musím pochváliť celé mužstvo za to, že dokázalo otočiť nepriaznivý vývoj a bojovalo až do konca zápasu aj za pomoci skvelých fanúšikov."

Jan Neliba (tréner Slovana): "Vo výbornej atmosfére sa hral kvalitný hokej, my sme však, žiaľ, ťahali za kratší koniec. Gratulujem súperovi k získaným bodom a viac k hodnoteniu zápasu nemám čo povedať. Stále viac sa utvrdzujem v tom, že trénovať Slovan je veľmi náročné a viac to komentovať nebudem, pretože nemám toľko peňazí."

Góly: 28. Sojčík (R. Tvrdoň, J. Gašparovič), 52. P. Fabuš (tr. strieľanie), 65. P. Fabuš (Pardavý, Hlubuček) - 5. Šatan (Kukumberg), 13. Šatan (M. Sloboda, Jerofejevs)
Vylúčení: 3:6, navyše: Miroslav Šatan (Slovan) DKZ za hodenie predmetu na ľadovú plochu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Junek, Výleta, 3320 divákov

Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Vizváry, E. Bednár, Gabriš, Habšuda, M. Biro, Nechala, Štindl - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - O. Mikula, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Tybor, Sojčík, Melichárek - M. Filo, P. Kopecký, Lelkeš
Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, Trška, Luža, Jerofejevs - Šatan, Kukumberg, M. Sloboda - M. Bartánus, Bulík, L. Hudáček - A. Kudrna, Preisinger, M. Bakoš - D. Buc, M. Macho, D. Skokan

I. tretina
Banskobystričania začali s chuťou, zahryzli sa do súpera v úvode zápasu, ale dobrú príležitosť na skórovanie nevyužil v 2. min z asi troch metrov Nemček.

Popradčania postupne vyrovnali hru a v 8. min sa dobrou strelou prezentoval z ľavej strany voľný Svitana, mieril však do Chorošuna.

Domácich môže mrzieť nevyužitá presilovka piatich proti trom v polovici tretiny v trvaní 98 s. V nej si výraznú šancu nevytvorili.

Hostia boli v početnej výhode o jedného hráča úspešnejší, šesť sekúnd pred klaksónom dal "baranom" gólový pozdrav do šatne Chovan, ktorý sa dostal k odrazenému puku po Suchého strele a nemal problém poslať ho do odkrytej bránky. Zranil sa však domáci útočník Hvila, ktorý do druhej tretiny už nenastúpil.

II. tretina
V nej dominovali Banskobystričania, už v 22. min v presilovke Bambúch vysunul Grmana za dvoch obrancov Popradu a kapitán domácich využil svoje sólo - 1:1. "

Barani" mali aj ďalšie šance, Marcinek zblízka neprekonal zoči - voči Melicherčíka v ďalšej presilovke a v oslabení sa Kútny preštrikoval pred popradskú bránku, ale nevyšla mu koncovka.

V dobrej pozícii nedostal svoj tím do vedenia ani Kútny. "Kamzíci" sa zväčša bránili nátlakovému hokeju domácich, rožky vystrčili až v 36. min, no Balán zblízka neprekonal Chorošuna.

Úspešná nebola ani odpoveď rýchleho Češíka, navyše Banská Bystrica mohla opäť inkasovať gól do šatne, keď Homa poslal puk cez domáceho obrancu na Škoviru, ale ten taktiež neuspel sám pred brankárom HC 05.

Úvod tretej tretiny patril Popradu, ktorý ťažil z chýb banskobystrickej defenzívy. Na domácu bránku išiel Balán so Svitanom, ich akcii sa Cebák s Brňákom a Zuzinom iba prizerali.

Rozhodcovia gól pripísali Balánovi. V 48. min zaujala individuálna akcia Škoviru, Banskobystričania sa snažili o vyrovnanie, ale cez dobre organizovanú obranu hostí to išlo ťažko.

V 53. min vyšiel Češíkovi husársky kúsok, keď puk spoza bránky poslal na chrbát Melicherčíka a od neho putoval za bránkovú čiaru - 2:2. Zápas tak dospel do predĺženia, šance však diváci už nevideli, v samostatných nájazdoch uspel Škovira, ktorý ako jediný prekonal brankára.

Reakcie:
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Z našej strany bola prvá desaťminútovka dobrá, ale prišla presilovka piatich proti trom, ktorú sme zahrali veľmi zle a náš výkon išiel dole. Napokon sme však dokázali odpovedať na vedúci gól súpera a aj keď sme dvakrát prehrávali, dokázali sme vyrovnať kurióznym gólom. Samostatné nájazdy sú už vabank, z troch sme nestrelili ani jeden gól, tak preto sme nemohli zobrať súperovi aj ten druhý bod."

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Po úplne nevydarenom zápase s Nitrou sme radi za dva body. Boli sme blízko aj k trom, ale kurióznym gólom Banská Bystrica vyrovnala. Šance však boli na oboch stranách, takže mohol tento zápas skončiť aj opačným výsledkom. My sme skromní a s dvoma bodmi sme spokojní."

Góly: 22. M. Grman (Bambúch), 53. Češík (Matoušek, Marcinek) - 20. Michal Chovan (R. Suchý, S. Takáč), 42. Balán (P. Svitana, Vaic), rozhodujúci sam. nájazd premenil Škovira
Vylúčení: 5:6, navyše Jokila (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Novák, Stano, 1378 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Kubka, M. Grman, Cebák, Brňák, Beňa, Bambúch, Huba - Kristoffersson, Jokila, Hvila - F. Nemček, Heizer, Zuzin - Marcinek, Češík, T. Hričina - Kútny, Matoušek, Zorvan, od 21. min bez Hvilu
Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, Jáchym - Michal Chovan, S. Takáč, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, Homa - P. Wesselényi, Malina, D. Kramár