29. januára 2012

Slovenský pohár mužov získal Volley Team Bratislava

Víťazom mužského finále Slovenského pohára vo volejbale sa stali hráči Volley Team UNICEF Bratislava, ktorí v nedeľňajšom dramatickom stretnutí zdolali VK Slávia Svidník 3:2 a premiérovo sa ...

sp muzov ziskal volley team bratislava BRATISLAVA 29. januára (WEBNOVINY) - Víťazom mužského finále Slovenského pohára vo volejbale sa stali hráči Volley Team UNICEF Bratislava, ktorí v nedeľňajšom dramatickom stretnutí zdolali VK Slávia Svidník 3:2 a premiérovo sa tešili z trofeje.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále Slovenského pohára vo volejbale mužov 2011/2012:
VK Slávia Svidník - Volley Team UNICEF Bratislava 2:3 (-20, 20, 23, -22, -14)
127 min, rozhodovali: Mokrý a Daruľa, 1500 divákov

.

V elektrizujúcej atmosfére bratislavskej HANT arény videli diváci od úvodu prvého setu vyrovnanú partiu.

Pri podaní Macka zo Svidníka viedli východniari 9:6, čoskoro sa však misky váh obrátili na stranu Volley Teamu (14:11).

Skúsené bratislavské družstvo si náskok postrážilo až do konca prvého dejstva (25:20). V druhom sete sa družstvá dlho striedali vo vedení až do stavu 11:11. Nasledovala šnúra pri podaní svidníckeho kapitána Feňa a východniari sa "odtrhli" na 18:12.

Vzápätí Volley Team vyrovnal na 18:18. V koncovke setu preukázal väčšie nervy Svidník a vyrovnal stav duelu na 1:1.

V štýle z konca druhého dejstva pokračovali zverenci trénera Jaroslava Vlka aj v treťom dejstve. Viedli 4:0 aj 9:4, po následnom znížení na 9:8 si vzal slovo Marek Malina a po sérii jeho podaní svietil na ukazovateli stav 14:9 pre Svidník.

Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci a hoci hviezdny Volley Team robil, čo mohol, mladíci v svidníckych dresoch strhli tretí set na svoju stranu. Dramatické divadlo pokračovalo aj v štvrtom dejstve. Kľúčovými boli napokon tri úspešné bloky na sieti v podaní Volley Teamu, ktorý si vynútil rozhodujúci piaty set. V tajbrejkovej lotérii, ktorá bola ako na vážkach, premenili Bratislavčania druhý mečbal a premiérovo získali Slovenský pohár.

Svidník: Feňo, Macko, Drobňák, Skasko, Száraz, M. Sopko ml., Barlík (libero), Zavacký, Rajduga, Malina
Volley Team Bratislava: Chochoľák, M. Mikula, R. Nemec, Benčič, B. Pistovič, M. Hriňák, Pipa (libero), Jankovič, M. Hukel

Reakcie:
Branko Pistovič (tréner Volley Team UNICEF Bratislava): "Vyhrali sme tri sety, tým pádom sme víťazmi Slovenského pohára. Bolo to nervózne stretnutie, v ktorom sme nevideli veľa volejbalovej kvality. Zvíťazilo šťastnejšie mužstvo. Hrali sme ustráchane, čo si neviem vysvetliť vzhľadom na skúsenosti mojich hráčov. Pre nás ma toto víťazstvo veľkú cenu. Fanúšikovia boli úžasní, klobúk dole pred Svidníčanmi a ich priaznivcami, ktorí prišli v hojnom počte."

Jaroslav Vlk (tréner VK Slávia Svidník): "Ťažko sa mi hodnotí. Tak ako zvíťazil Volley Team, mohli sme to byť aj my. Boli sme volejbalovejší, no myslím si, že v kľúčových momentoch nám chýbalo viac skúseností a odvahy. Mrzí ma to. V piatom sete sme viedli 11:8, a predsa sme to neustrážili. Mojim chlapcom ďakujem. Zahrali vyrovnanú partiu s bývalými reprezentantmi. Moji zverenci patria do nastupujúcej generácie a som si istí, že sa o nich bude ešte veľa hovoriť a písať. Čo sa týka fanúšikov, tí naši boli perfektní, iných som tu ani nevidel."