17. novembra 2009

Slovensko - Čile 1:1 po I. polčase

Slovenskí futbaloví reprezentanti hrajú po I. polčase utorňajšieho medzištátneho priateľského stretnutia s hosťujúcim Čile nerozhodne 1:1. Skóre duelu otvoril v 9. min stopér Juhoameričanov Gonzalo ...

ŽILINA 17. novembra (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti hrajú po I. polčase utorňajšieho medzištátneho priateľského stretnutia s hosťujúcim Čile nerozhodne 1:1. Skóre duelu otvoril v 9. min stopér Juhoameričanov Gonzalo Jara, o osem minút neskôr vyrovnal hlavičkou po centri Petra Pekaríka krídelník Stanislav Šesták.

Do posledného miesta zaplnený štadión pod Dubňom v Žiline bol od úvodných okamihov svedkom prevahy technického tímu Čile, ktorý je o 16 priečok vyššie v aktuálnom rebríčku FIFA. Domáci zodpovedne bránili, okrem gólu však v ofenzíve nič iné nevymysleli.

Slováci aj Čiľania už majú zabezpečený postup na budúcoročné majstrovstvá sveta do Juhoafrickej republiky. Pre reprezentantov SR je to dvanásty a zároveň posledný zápas v úspešnom kalendárnom roku 2009.

Výsledok:
Góly: 17. Šesták - 9. Jara, bez kariet, rozhodujú: István Vad - György Ring, Lajos Tóth (všetci Maď.), 11 181 divákov (vypredané)

Slovensko: Kamenár - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, M. Petráš - Štrba, Kucka (34. Švento) - Šesták, J. Kozák, Hamšík - E. Jendrišek
Čile: C. Bravo - Vidal, P. Contreras, Jara, Cereceda - Millar, Maldonado - Fierro, Valdivia (15. M. Fernández), Tello - Paredes.