Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. novembra 2023

Slovensko podporuje integráciu Gruzínska do Únie, potenciál má hlavne zintenzívnenie spolupráce v obchodnej oblastiSlovensko dlhodobo podporuje integráciu Gruzínska do Európskej únie (EÚ). Po utorkovom rokovaní s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Gruzínska v Slovenskej ...Zdieľať
eu 676x453 28.11.2023 (SITA.sk) - Slovensko dlhodobo podporuje integráciu Gruzínska do Európskej únie (EÚ).


Po utorkovom rokovaní s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Gruzínska v Slovenskej republike Revazom Bešidzem to skonštatoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Marek Eštok. Podľa jeho slov má slovenská vláda silný záujem na ďalšom prehĺbení bilaterálnych vzťahov s Gruzínskom.

„Veľký potenciál vidíme v zintenzívňovaní spolupráce najmä v obchodno-ekonomickej oblasti. Slovensko zároveň oceňuje pokrok, ktorý dosiahli krajiny uchádzajúce sa o členstvo v EÚ pri napĺňaní odporúčaní Európskej komisie vrátane Gruzínska, ktorému bolo odporučené udelenie štatútu kandidátskej krajiny," uviedol Eštok. Pokračovanie reformného kurzu je podľa štátneho tajomníka pre gruzínsku spoločnosť kľúčové.

„Vítame celkovo dobrý legislatívny rámec, inštitucionálne usporiadanie i živú občiansku spoločnosť v Gruzínsku. Tieto prvky poskytujú pevný základ pre ďalší pokrok v demokratických reformách a opatreniach na posilnenie právneho štátu. Budeme aj naďalej pozorne sledovať pokrok v oblasti právneho štátu a fungovania demokratických inštitúcií ako základných podmienok pre budúce členstvo,“ doplnil Eštok.


Zdroj: SITA.sk - Slovensko podporuje integráciu Gruzínska do Únie, potenciál má hlavne zintenzívnenie spolupráce v obchodnej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V tuneli uviazlo po kolapse na viac ako dva týždne 41 robotníkov, všetkých sa podarilo zachrániť
<< predchádzajúci článok
Na EXPO Dubaj sme hospodárili efektívne a ušetrili štátnemu rozpočtu jeden milión eur, tvrdí Sulík (video)