24hod.sk

21. augusta 2007

Slovenský futbalová B reprezentácia porazila Francúzsko B

V úvodnom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí slovenskej a francúzskej futbalovej reprezentácie zvíťazil B-tím SR nad utorňajším výberom kouča vicemajstrov sveta Raymonda Domenecha 1:0 ...

SENEC 21. augusta (WEBNOVINY) - V úvodnom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí slovenskej a francúzskej futbalovej reprezentácie zvíťazil B-tím SR nad utorňajším výberom kouča vicemajstrov sveta Raymonda Domenecha 1:0 (1:0). Jediný gól zápasu v drese domácich, ktorých na trávniku NTC v Senci z lavičky dirigovali asistenti hlavného trénera Jána Kociana Pavel Vrba a Karol Brezík, strelil už v 31. min Filip Hološko dorážkou vlastnej pravou žrďou zastavenej hlavičky po centri Ota Szabóa.

Slovensko "B" - Francúzsko "B" 1:0 (1:0)
Gól: 31. Hološko, ŽK: 85. Štrba (SR), rozhodovali: Thomas Steiner (Rak.) - Tomáš Bokoš, Bohumil Košecký - Pavol Šuniar, 2253 divákov

Slovensko "B": D. Kuciak (46. Hajdúch) - P. Petráš, Ľ. Michalík, Brezinský, Szabó - Žofčák (46. Slovák), Štrba, Hodúr (68. Pekarík), Jež - Hološko (62. Kopúnek), A. Hesek
Francúzsko "B": Frey - Zebina (71. Z. Camara), Squillaci, Boumsong (64. Réveillér), Silvestre - Briand, A. Diarra, L. Diarra (68. Mavuba), Mathieu - Trezeguet, D. Cissé (57. Piquionne)

Na trávniku seneckého štadióna v základných zostavách nastúpili siedmi hráči, ktorí sa zapojili do minuloročného marcového parížskeho súboja na Stade de France (Slovensko nečakane zvíťazilo 2:1) - Petráš, Hodúr a Hološko, resp. Boumsong, Silvestre, A. Diarra a Trezeguet. Slováci pôsobili od začiatku aktívnejšie, už v 2. min vybojoval loptu v súboji so Squillacim Hesek, ale jeho prihrávka sa k Hološkovi nedostala. V 6. min posadil debutant Szabó center z priameho kopu priamo na volej Hesekovi, ten však tiesnený z ôsmich metrov prestrelil. O dve minúty neskôr predviedli podobnú akciu Francúzi: po centri Mathieua hlavičkoval Squillaci. Po štvrťhodine hry sa z rozohrávky Brianda a priťuknutia Trezeguetom dostal do šance Cissé, ale pri prehadzovaní Kuciaka netrafil pravú časť bránky. Na druhej strane odpovedal po centri Ježa hlavou Hološko, ale zo záklonu nestlačil loptu pod brvno. V 24. min sa zaskveli obaja gólmani, najprv Kuciak pri akrobatickej strele z prvej od Cissého a následne pri protiútoku opakovane Frey, ktorý kryl pokusy Hološka i dorážajúceho Heseka. Domáci boli v prvom polčase lepším tímom a odmeny v podobe gólu sa dočkali v 31. min, keď po ďalšom z centrov Szabóa najprv Hološko hlavou trafil iba pravú žrď, ale pri opakovanom pokuse v skrumáži sa už nemýlil - 1:0.
V rozpätí 33. až 35. min mal dve obrovské šance zvýšiť na 2:0 tvorca hry Hodúr. Najprv z hranice šestnástky lobom trochu prekvapene a ľahkovážne prestrelil i bránku a následne po strate lopty Squillacim a prihrávke Hološka mieril krížnou strelou s prispením teču obrancu vedľa vzdialenejšej žrde. V závere prvej štyridsaťpäťminútovky mali tri sľubné príležitosti hostia. Prihrávku Trezegueta do vápna zastavil sklzom Brezinský, potom nebezpečne hlavičkoval Boumsong a napokon Cissé nenamieril z ľavej strany presne.
Do druhého polčasu, ktorý napokon bol obojstranne oveľa vlažnejší a rozkúskovaný mnohými striedaniami, nastúpil do slovenskej bránky Hajdúch a Žofčáka nahradil Slovák. Prvý vážnejší vzruch prišiel až v 58. min, keď sa po Hološkovom nešťastnom pokuse vypomôcť obrane lopta odrazila k Briandovi a ten pohotovo vysunul Trezegueta, ktorý strelou z pomerne veľkého uhla trafil vonkajšiu časť bližšej pravej žrde. Slováci kontrovali o dve minúty neskôr sympatickým polovysokým pokusom Heseka z 25 metrov, ktorý však smeroval iba do stredu bránky. V 68. min spálil Zebina obrovskú šancu po priamom kope aktívneho Mathieua z ľavej strany. Lopta preletela až k vzdialenejšej žrdi, ale obranca Juventusu Turín zoči-voči Hajdúchovi z dvoch metrov prestrelil. V záverečnej desaťminútovke vyvinul prestriedaním osviežený francúzsky káder úsilie o vyrovnanie a vytvoril si tlak, ale z viacerých vzruchov bol vážnejším iba ten po prieniku Piquionneho okolo Brezinského.