Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. septembra 2021

Slovenský klavirista R. M. Bradshaw zvíťazil na medzinárodnej súťaži Concertino Praga 2021Ryan Martin Bradshaw je vrátane Concertino Praga 2021 laureátom 17 medzinárodných klavírnych súťaží a tiež držiteľom prestížnej ceny EMCY.Zdieľať
Slovenský klavirista R. M. Bradshaw zvíťazil na medzinárodnej súťaži

Slovenský klavirista Ryan Martin Bradshaw zvíťazil na sobotnom (18. 9.) finálovom koncerte 55. ročníka medzinárodnej súťaže Concertino Praga 2021, ktorá sa každoročne koná v rámci Medzinárodného hudobného festivalu Dvořákova Praha. Pätnásťročný Ryan Martin Bradshaw sa na medzinárodnej súťaži zúčastnil s podporou Slovenského inštitútu, kde tri dni pred vystúpením cvičil na klavíri. Medzi štyroch finalistov sa prebojoval z vyše päťdesiatky účastníkov z celého sveta.


"Jeho snom bolo zahrať si v slávnom Rudolfíne. Sen sa mu splnil a odišiel ako absolútny víťaz. Ešte aj medzi štvoricou najlepších vynikal dokonalou hrou, a to napriek tomu, že si zvolil interpretačne najnáročnejšiu predlohu zo všetkých, Čajkovského klavírny koncert," povedala riaditeľka Slovenského inštitútu v Prahe Ľubica Krénová.

Ryan Martin Bradshaw je vrátane Concertino Praga 2021 laureátom 17 medzinárodných klavírnych súťaží a tiež držiteľom prestížnej ceny EMCY. V súčasnosti je najmladším rezidenčným sólistom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a študuje na Vysokej škole hudobných umení vo Viedni v triede Vladimira Kharina pre mimoriadne nadané deti. Austrálsky pôvod má po otcovi, slovenský po matke, s ktorou žije v Bratislave. Jeho prastarým otcom bol slovenský herec Martin Gregor.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre hromadné podujatia či návštevy múzeí platia prísnejšie podmienky
<< predchádzajúci článok
Turistov v Slovenskom raji lákali najviac rokliny a Dobšinská ľadová jaskyňa, záujem stúpol aj o horskú cyklistiku