Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2006

Smer-SD čaká obmena ľudí tejto strany vo vládnej exekutíveSmer-SD čaká po skončení tohto volebného obdobia výrazná obmena ľudí strany na postoch vo vládnej exekutíve, uviedol predseda Smeru-SD Robert Fico na tlačovej besede po skončení dnešného ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) - Smer-SD čaká po skončení tohto volebného obdobia výrazná obmena ľudí strany na postoch vo vládnej exekutíve, uviedol predseda Smeru-SD Robert Fico na tlačovej besede po skončení dnešného slávnostného snemu strany v Bratislave. Politická strana musí mať silných lídrov. Vodca strany, ktorý sedí niekoľko rokov vo vláde, nemôže podľa Ficových slov zvládať stranícke úlohy, ktoré život prináša. Smer-SD nechce produkovať politické mŕtvoly, ktoré predseda Smeru-SD definoval v súvislosti s dlhodobým pôsobením lídra strany v exekutíve. " Ani ja nechcem skončiť ako politická mŕtvola ", uviedol Fico a dodal, že v budúcnosti je pripravený v tomto smere prijať rozhodnutie. Zatiaľ ho však nešpecifikoval.

Meškanie výstavby diaľničnej siete súvisí okrem iného aj s politickými nomináciami ľudí na prácu s pozemkovou dokumentáciou. Uviedol na tlačovej besede podpredseda Smeru-SD Vladimír Maňka. Dodal, že išlo o ľudí, ktorí neboli schopní odborne zvládnuť vysporiadanie s pozemkami a aj preto nie sú pripravené žiadne diaľničné projekty na rok 2007. Nedostatok kritizujú aj v Bruseli, pripomenul Maňka.

Strana Smer-SD nesúhlasí s tým, že určitej skupine poistencov zákon ukladá za povinnosť prihlásiť sa aj do kapitalizačného piliera, uviedol Fico a dodal, že systém je dnes už schopný prežiť bez toho, aby zákon nútil ďalších ľudí doň vstupovať. Nikto nechce rušiť druhý kapitalizačný pilier a nikto nechce nikomu siahať na peniaze. Každý si v druhom pilieri nájde toľko peňazí, koľko si tam uložil, vyhlásil predseda Strany Smer-SD Robert Fico.

Agentúra SITA vydá k správe aj zvukovú správu

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pantomíma o smrti "Lovca krokodílov" Stevea Irwina
<< predchádzajúci článok
Abbás chce vyhlásiť predčasné voľby