Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

09. februára 2023

SpaceX obmedzil Ukrajine satelitný internet z dôvodu, že ho armáda mala využívať na ovládanie svojich dronovAmerická spoločnosť SpaceX obmedzila Ukrajine schopnosť používať satelitný internetový systém Starlink na vojenské účely. Ako referuje spravodajský web BBC, ...Zdieľať
gettyimages 1394026680 676x451 9.2.2023  - Americká spoločnosť SpaceX obmedzila Ukrajine schopnosť používať satelitný internetový systém Starlink na vojenské účely. Ako referuje spravodajský web BBC, učinila tak po správach, že ho Kyjiv využil na ovládanie dronov.


Terminály siete Starlink, ktoré začali na Ukrajinu dodávať vlani na jar, umožnili ukrajinskej armáde bojovať a zostať v spojení, i keď ruské vojská zničili telefónne a internetové siete v krajine.


Hovorí sa však aj o tom, že Ukrajinci túto technológiu použili na zacielenie ruských pozícií, čím údajne porušili politiku spoločnosti SpaceX.

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak odkázal spoločnosti SpaceX, že si musí vybrať, na ktorej strane stojí - či sa pripojí k Ukrajine a „právu na slobodu“ alebo si vyberie Rusko a „jeho právo zabíjať a obsadzovať územia“.
Zdroj: SITA.sk - SpaceX obmedzil Ukrajine satelitný internet z dôvodu, že ho armáda mala využívať na ovládanie svojich dronov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rusi sa pripravujú na deokupáciu a oslobodenie Krymu ukrajinskými obrancami, tvrdí rozviedka (9. 2. 2023)
 Rusi prevzali iniciatívu na Ukrajine a spustili ofenzívu v Luhanskej oblasti, priemysel pripravujú na dlhotrvajúcu vojnu (9. 2. 2023)
 Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel (7. 2. 2023)
 Ukrajina označila Wagnerovcov za medzinárodnú zločineckú skupinu, ostatné krajiny žiada ku rovnakému postoju (6. 2. 2023)
 Rusi zaútočili na Chersonskú oblasť 60-krát za jeden deň, bombardovanie spôsobilo aj požiar školy (5. 2. 2023)
 Ruské rakety S-300 zasiahli univerzitu a obytnú oblasť v Charkove, zranili sa pritom piati ľudia (5. 2. 2023)
 Zelenskyj sa údajne chystá odvolať ministra obrany Reznikova, nahradiť by ho mal šéf vojenskej spravodajskej služby (5. 2. 2023)
 Ukrajina a Rusko si vymenili desiatky zajatcov, sú medzi nimi aj vojaci, partizáni a ostreľovači (4. 2. 2023)
 V Kyjeve sa koná summit EÚ – Ukrajina, bude sa rokovať aj o prístupovom procese krajiny (3. 2. 2023)
 Zločin agresie na Ukrajine bude stíhať medzinárodné centrum, ktoré zriadia v Haagu (3. 2. 2023)nasledujúci článok >>
Slečna Marplová ožila v 12 nových a skvelých príbehoch!
<< predchádzajúci článok
Zomrel jeden z najväčších skladateľov pop music, Burt Bacharach sa dožil 94 rokov