Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

25. júna 2012

Španielsko oficiálne požiadalo o pomoc pre bankyŠpanielsko formálne požiadalo eurozónu o pomoc pre svoje banky, ktorá sa môže podľa odhadov vyšplhať na 100 miliárd eur. Vyplýva to z listu, ktorý zaslal španielsky minister financií Luis ...Zdieľať
spanielsko MADRID 25. júna (WEBNOVINY) - Španielsko formálne požiadalo eurozónu o pomoc pre svoje banky, ktorá sa môže podľa odhadov vyšplhať na 100 miliárd eur.


Vyplýva to z listu, ktorý zaslal španielsky minister financií Luis de Guindos šéfovi skupiny ministrov financií eurozóny Jeanovi-Claudeovi Junckerovi.

List podľa tlačovej agentúry AFP neobsahuje konkrétnu výšku očakávanej pomoci.

Podľa správy nezávislých audítorov z minulého týždňa španielske banky potrebujú do 62 miliárd eur, aby sa zotavili po troch rokoch finančnej krízy a poklese ekonomiky.

Minister v liste sľubuje partnerom všetku potrebnú pomoc pri rozhodovaní o podmienkach úveru z krízových mechanizmov eurozóny. Cieľom je finalizovať memorandum o porozumení tak, aby sa ním mohli zaoberať ministri financií na najbližšom stretnutí Euroskupiny plánovanom na 9. júla.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lekári sa s poisťovňami nedohodli, doplatia na to pacienti
<< predchádzajúci článok
Béla Bugár dostal od Hlinu týždeň na ospravedlnenie