Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

18. júla 2018

Spevák Cliff Richard vyhral súd s BBC, spoločnosť poškodila jeho reputáciu


Tagy: hudba súdy

Anglický spevák Cliff Richard vyhral súdny spor s televíznou a rozhlasovou spoločnosťou BBC v súvislosti so spravodajským pokrytím policajnej razie v jeho dome. Sudca mu tiež priznal ...Zdieľať
britain_cliff_richard_28514 0e52cee05835453793f33b984a6b424b 676x450 LONDÝN 18. júla  - Anglický spevák Cliff Richard vyhral súdny spor s televíznou a rozhlasovou spoločnosťou BBC v súvislosti so spravodajským pokrytím policajnej razie v jeho dome.


Sudca mu tiež priznal odškodné 210-tisíc libier (v prepočte zhruba 236 700 eur), z ktorého má 65% zaplatiť BBC a zvyšok polícia grófstva South Yorkshire, ktorá raziu vykonala. Druhá menovaná inštitúcia už pritom dávnejšie súhlasila s vyplatením odškodného 400-tisíc libier.

 

Vážne porušenie súkromia


Sedemdesiatsedemročný Richard v žalobe tvrdil, že spôsob, akým BBC informovala o razii, bol vážnym porušením jeho súkromia a poškodil mu reputáciu. Keď vraj videl, ako BBC naživo vysiela z helikoptéry nad jeho domom, cítil "hrôzu a bezmocnosť".

Polícia ho pritom v súvislosti s prípadom nezatkla ani neobvinila a podľa britských zákonov nesmú zverejňovať identitu ľudí podozrivých zo zločinov, kým ich formálne neobvinia.

 

 

Čelil obvineniam zo sexuálneho zneužitia


Razia z roku 2014 bola súčasťou vyšetrovania speváka, ktorý v tom čase čelil obvineniam zo sexuálneho zneužitia maloletého chlapca. Incident sa údajne stal v 80. rokoch minulého storočia. Prokuratúra však v júni 2016 prípad uzavrela s tým, že voči nemu neexistuje dostatok dôkazov.

Polícia grófstva South Yorkshire a neskôr aj BBC sa Richardovi za nepríjemnosti ospravedlnili. Interpret sa ale viackrát vyjadril, že dvojročné vyšetrovanie a medializácia kauzy mu spôsobili psychickú ujmu a následne podal na obe inštitúcie žalobu.
 

Cliff Richard, *


* vlastným menom Harry Rodger Webb, je jedným z najúspešnejších britských hudobníkov. Počas kariéry vydal 45 štúdiových albumov, 11 živých nahrávok, 15 kompilácií či 46 EP nahrávok. Je držiteľom troch BRIT Awards vrátane ceny za mimoriadny prínos hudbe, ktorú dostal v roku 1989. O šesť rokov neskôr mu britská kráľovná udelila rytiersky titul.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Spevák Cliff Richard vyhral súd s BBC, spoločnosť poškodila jeho reputáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: hudba súdy
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Liptovfeste sa pokúsia prekonať slovenský rekord v klobúkovom tanci
<< predchádzajúci článok
Obrazy V. Hložníka vystavujú v Terchovskej galérii umenia

Spevák Cliff Richard vyhral súd s BBC, spoločnosť poškodila jeho reputáciu - diskusné fórum čitateľov