Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. januára 2022

Splatnosť sociálnych odvodov za január sa opäť posunie, rozhodla vládaaktualizované 19. januára 2022, 10:52 Časti samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) a zamestnávateľov sa opäť posunie splatnosť poistného na ...Zdieľať
kalkulacka mince peniaze euro 676x336 19.1.2022 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 19. januára 2022, 10:52


Časti samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) a zamestnávateľov sa opäť posunie splatnosť poistného na sociálne poistenie. Ide o sociálne odvody za január tohto roka, ktoré budú po novom splatné do 31. marca 2025.

Týka sa to tých zamestnávateľov a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 percent a viac. V stredu o tom rozhodla vláda.

Odklad platenia poistného sa týka aj platenia povinných príspevkov na starobné dôchodkové sporenie a platenia príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré povinne platí zamestnávateľ za zamestnanca vykonávajúceho tzv. rizikovú prácu zaradenú do kategórie 3 alebo 4.

„S odložením odvodov môžu počítať SZČO a zamestnávatelia, ktorí platia odvody za svojich zamestnancov, aj za január. Naplnili sme tak plán pokračovania tejto formy pomoci, ktorý sme si dali na vláde už v závere minulého roka,“ uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).


Zdroj: Webnoviny.sk - Splatnosť sociálnych odvodov za január sa opäť posunie, rozhodla vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zrušte núdzový stav a zverejnite zoznam miliónových nákupov, vyzval vládu Hlina a Drucker
<< predchádzajúci článok
Podvodník vybielil dôchodkyni účet, Bratislavčanka prišla o 30-tisíc eur