Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

03. septembra 2019

Spred múzea Centre Pompidou ukradli maskovaného potkanaNa snímke exteriér múzea Centre Pompidou.Zdieľať
Na snímke exteriér múzea Centre Pompidou. Foto: TASR/AP
 
Paríž 3. septembra (TASR) - Neznámi páchatelia ukradli obraz maskovaného potkana s nožom od slávneho tajomného tvorcu Banksyho - dielo sa nachádzalo na veľkej dopravnej tabuli pred parížskym múzeom moderného umenia Centre Pompidou. V utorok to oznámilo samotné kultúrne centrum, citovala ho tlačová agentúra DPA.


Obraz, na zadnej strane dopravnej tabule označujúcej parkovisko múzea, bol jedným z množstva diel britského pouličného umelca, ktoré sa vlani v júni objavili po celom Paríži. Banksy svoju skutočnú identitu utajuje.

Centre Pompidou uviedlo, že ku krádeži pravdepodobne došlo v noci zo soboty na nedeľu a podľa podozrenia bola pri nej použitá píla.

Dielo bolo chránené plexisklom odvtedy, čo sa objavilo. Ochrankári kultúrneho centra už predtým, vlani v júli, prekazili pokus o jeho krádež, keď zlodejov včas vyrušili. Maskovaný potkan symbolizoval utláčaných.

Centre Pompidou má najväčšiu zbierku súčasného umenia v Európe, ale nevlastní žiadne Banksyho dielo, pripomenula agentúra AFP.

Ku krádeži došlo sedem mesiacov po tom, čo zmizlo iné Banksyho dielo, ktorým si uctil pamiatku obetí teroristických útokov z novembra 2015 v Paríži. Nachádzalo sa pred Bataclanom, hudobným klubom, kde strelci z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) zavraždili 90 ľudí.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Učiteľa Slovenska oznámia na galavečeri v divadle Aréna 3. októbra
<< predchádzajúci článok
Bratislavské jazzové dni oslavujú 45 rokov

Spred múzea Centre Pompidou ukradli maskovaného potkana - diskusné fórum čitateľov