Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

03. septembra 2019

Foto: Mlynské nivy sa budú stavať o rok dlhšie, projekt prešiel viacerými zmenamiV súvislosti s obrovskou výstavbou na Mlynských nivách sú spojené aj veľké dopravné obmedzenia, ktoré budú musieť Bratislavčania strpieť ešte minimálne rok.Zdieľať
Nová autobusová stanica Mlynské nivy

Tieto obmedzenia sa týkajú rovnako individuálnej, ako aj mestskej hromadnej dopravy (MHD).

DOPRAVNÉ OBMEDZENIA POTRVAJÚ EŠTE ROK

„Spustenie premávky po bulvári bude v rovnakom čase pre individuálnu automobilovú dopravu aj pre MHD. Predpokladá sa, že to bude najneskôr po letných prázdninách v 2020,“ informoval tlačový odbor Magistrátu.

Hlavné mesto uviedlo, že stavba bulváru Mlynské nivy, ako aj výstavba Stanice Nivy napreduje. Pôvodným zámerom mesta, bolo spustiť premávku MHD po zrekonštruovanej ulici už túto jeseň.

Nová vizualizácia bulváru Mlynské nivy

Nová vizualizácia bulváru Mlynské nivyFoto: HB Reavis

Po viacerých diskusiách s odbornou skupinou zloženou zo zástupcov mesta, Krajského dopravného inšpektorátu, developera a ďalších odborníkov, sa však od tohto plánu upustilo.

„Pred rýchlejším spustením MHD po nedokončenom bulvári sme radšej uprednostnili a presadili jeho koncepčné vylepšenia, keďže táto štvrť a táto dopravná tepna, budú určovať tvár nášho mesta na ďalšie desiatky rokov,“ uviedol Magistrát.

ZA ONESKORENÍM SÚ VYLEPŠENIA BULVÁRU

Dôvodom omeškania projektu je vylepšenie viacerých prvkov bulváru s cieľom zlepšiť podmienky pre obyvateľov, cyklistov, chodcov a cestujúcu verejnosť.

„Presúvame cyklotrasu na severnú stranu ulice s tým, že bude obojsmerná a bezpečne oddelená od cesty, čím zaniknú doposiaľ naprojektované kolízne body v priestore zastávok MHD. Takéto riešenie umožní realizáciu obojsmernej cyklotrasy, aj v časti južnej strany ulice, po zrušení dočasnej autobusovej stanice,“ odôvodnil meškanie tohto projektu tlačový odbor Magistrátu.

NOVÁ ŠTVRŤ BUDE HOTOVÁ V SEPTEMBRI 2020

Mesto informovalo, že v rámci vylepšení sa rozšíria chodníky zo 4,2 m na 5,5 m, zmení sa šírka aj počet jazdných pruhov, zvýši sa počet stromov aj drevín na tomto bulvári. Taktiež pribudne aj nový priechod pre chodcov.

Vylepšenia si vyžadujú okrem zmeny projektovej dokumentácie stavby aj niektoré ďalšie, s tým súvisiace schvaľovacie procesy.

G2 1.jpg

V septembri budúceho roka po spustení premávky na bulvári bude krátko na to otvorená aj autobusová stanica, nákupné centrum a ďalšie administratívne aj obytné budovy. Takýmto spôsobom sa zmení celkový vzhľad novovznikajúcej štvrte v oblasti Mlynských nív.

UZAVRETIE MLYNSKÝCH NÍV NEMÁ KATASTROFÁLNE NÁSLEDKY

Magistrát uviedol, že s uzavretím Mlynských nív nedošlo k výraznejšiemu skomplikovaniu dopravnej situácie, aj keď predpovede boli výrazne horšie.

„Obchádzková trasa MHD po Páričkovej a Landererovej ulici sa aj na základe doterajších skúseností javí byť dostatočnou náhradou,“ hodnotí situáciu Magistrát.

Zároveň dodáva, že skorší prejazd hromadnej dopravy cez Mlynské nivy by nijako nezlepšil ani komfort bývania ľudí v stavbou dotknutých uliciach, pretože stavba novej autobusovej stanice aj priľahlých budov tak či tak pokračuje.

Nasadoprava.sk oslovila aj odborníkov na dopravný inžiniering. Správu budeme aktualizovať.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Toto sú vaše najväčšie problémy vo vzťahu podľa znamení
<< predchádzajúci článok
Dánsko kúpi štyri cirkusové slony a pošle ich na zaslúžený odpočinok

Foto: Mlynské nivy sa budú stavať o rok dlhšie, projekt prešiel viacerými zmenami - diskusné fórum čitateľov