Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. septembra 2019

Sprístupnia Strawberry Field, obľúbené miesto Johna LennonaSkupina Beatles, archívna snímka.Zdieľať
Skupina Beatles, archívna snímka. Foto: TASR/archív
Liverpool 13. septembra (TASR) - Obľúbené miesto britského speváka Johna Lennona, ktoré ho inšpirovalo k napísaniu známej skladby Strawberry Fields Forever, sprístupnia od soboty verejnosti v liverpoolskej štvrti Woolton. Niekdajší detský domov známy ako Strawberry Field vlastní Armáda spásy a tá sa rozhodla urobiť z miesta turistickú atrakciu spojenú s výstavou o Lennonovej mladosti a školiace stredisko pre mladých s poruchami učenia. Informoval o tom v piatok spravodajský server SkyNews.
Lennon ešte ako chlapec preliezal múr okolo sirotinca, aby sa v jeho záhrade mohol schovávať a liezť po stromoch. Podľa jeho sestry Julie Bairdovej toto miesto považoval za svoje "útočisko".

Detský domov zatvorili v roku 2005. Fanúšikovia skupiny The Beatles sa na toto miesto chodili pozerať aj naďalej, fotili sa pred jeho červenou bránou a teraz už budú môcť ísť aj dovnútra.

Územný veliteľ Armády spásy Anthony Cotterill uviedol, že ich cieľom je, aby všetci návštevníci centra v ňom mohli nájsť svoje útočisko tak ako kedysi Lennon.

Skladba Strawberry Fields Forever vyšla v roku 1967 a radí sa medzi najznámejšie piesne z vtedajšej psychedelickej éry v populárnej hudbe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvú pomoc sa môže naučiť každý, pripomína Červený kríž vo svetový deň
<< predchádzajúci článok
RTVS uvedie na Cinematiku premiéru filmu Nero a Seneca

Sprístupnia Strawberry Field, obľúbené miesto Johna Lennona - diskusné fórum čitateľov