Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. júna 2020

Srbsko reaguje na nárast počtu prípadov koronavírusu, rúška sú v Belehrade opäť povinnéV Belehrade je znovu povinné nosenie ochranných rúšok vo všetkých uzavretých priestoroch. Srbské úrady tak rozhodli v reakcii na opätovný nárast počtu prípadovZdieľať
aptopix_virus_outbreak_britain_52285 63429956012d4fc585828f483afc4c14 676x427 30.6.2020  - V Belehrade je znovu povinné nosenie ochranných rúšok vo všetkých uzavretých priestoroch. Srbské úrady tak rozhodli v reakcii na opätovný nárast počtu prípadov koronavírusu. Krízový tím v pondelok uviedol, že nariadenie platí pre nákupné centrá, kaviarne, reštaurácie, nočné kluby, salóny krásy, posilňovne a ďalšie verejné priestory. V prípade nedodržania hrozí porušovateľom pokuta.


Okrem hlavného mesta zaviedli mimoriadne opatrenia aj viaceré iné srbské mestá. Krajina informovala v pondelok o 242 nových prípadoch nákazy a štyroch úmrtiach za posledných 24 hodín.

Srbsko zaznamenalo nárast počtu infikovaných po tom, čo prešlo od veľmi prísnych obmedzení po ich takmer úplné uvoľnenie. Nakazilo sa aj viacero vládnych predstaviteľov, medzi nimi minister obrany a predseda parlamentu. V krajine sa navyše 21. júna konali parlamentné voľby.


Zdroj: Webnoviny.sk - Srbsko reaguje na nárast počtu prípadov koronavírusu, rúška sú v Belehrade opäť povinné © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na integráciu Rómov dalo Slovensko vlani viac ako 118 miliónov eur, splnila sa malá časť aktivít
<< predchádzajúci článok
Rusko otestovalo vakcínu proti koronavírusu na vojakoch a chce ju celosvetovo predávať

Srbsko reaguje na nárast počtu prípadov koronavírusu, rúška sú v Belehrade opäť povinné - diskusné fórum čitateľov