Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. augusta 2019

Štefánik: Výstavu na Bratislavskom hrade plánujú otvoriť v októbriNa snímke Bratislavský hrad.Zdieľať
Na snímke Bratislavský hrad. Foto: TASR - Martin Baumann
 
Bratislava 11. augusta (TASR) – Otvorenie výstavy o živote a diele Milana Rastislava Štefánika, ktorá bude inštalovaná na Bratislavskom hrade, je predbežne určené na koniec októbra. TASR o tom informovalo Ministerstvo kultúry SR.


Presná podoba expozície sa zatiaľ dolaďuje. "Zoznam exponátov ešte nie je ukončený, rokujeme okrem iného aj o zapožičaní predmetov z Francúzska i Českej republiky,“ povedal Pavol Čorba z kancelárie ministerky kultúry. "Presnejšie informácie budeme vedieť potvrdiť až po podpísaní príslušných zmlúv a získaní súhlasov francúzskych a českých úradov s vývozom zbierkových predmetov, archívnych dokumentov, prípadne iných materiálov,“ ozrejmil.

Komplexný výstavný a expozičný projekt dokumentujúci život diplomata, politika, vojaka i vedca je súčasťou spomienkových aktivít v rámci Roka M. R. Štefánika. Vláda SR ho vyhlásila na začiatku februára 2019. Aktivity organizované na Slovensku i v zahraničí vymedzujú obdobie dvoch významných výročí spojených so Štefánikom – 100. výročie jeho tragickej smrti (4. 5. 1919) a 140. výročie jeho narodenia v Košariskách (21. 7. 1880). Výstava na Bratislavskom hrade má byť reinštalovaná na jar 2020 aj v Národnom múzeu v Prahe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pred sto rokmi vojaci obsadili Petržalku a A. Hlinka odišiel do Paríža
<< predchádzajúci článok
Festival Červeník predčasne ukončila búrka

Štefánik: Výstavu na Bratislavskom hrade plánujú otvoriť v októbri - diskusné fórum čitateľov