Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. augusta 2022

Strana Za ľudí verí, že Matovič a Sulík si nájdu k sebe cestuKoaličná strana Za ľudí verí, že rokovania o ukončení koaličnej krízy budú pokračovať aj napriek ultimátu stranyZdieľať
bp_2700 676x451 12.8.2022 (Webnoviny.sk) - Koaličná strana Za ľudí verí, že rokovania o ukončení koaličnej krízy budú pokračovať aj napriek ultimátu strany Sloboda a Solidarita (SaS) a predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič a líder SaS Richard Sulík si nájdu k sebe cestu.

Pomoc ľuďom


Uvádza sa to vo vyhlásení strany po piatkovom stretnutí SaS a ostatných strán vládnej koalície.


„Keď Slovensko a Európa zažívajú najväčšiu energetickú krízu a za našimi hranicami zúri vojna, zodpovední politici v prvom rade musia hľadať riešenia ako pomôcť ľuďom, nie ako sa čo najrýchlejšie zbaviť zodpovednosti za krajinu," konštatuje Za ľudí s tým, že opúšťať Slovensko v najťažšom čase a prestrieť červený koberec strane Smer-SD a jej klonom je zbabelosť.

Zodpovedné riešenia


Premiér Eduard Heger (OĽaNO) podľa koaličnej strany predostrel na dnešnom rokovaní viaceré konštruktívne návrhy na zmenu pravidiel fungovania koalície.

„Je dôležité povedať, že práve rezort Richarda Sulíka je zodpovedný za ceny plynu, ktoré budú stúpať najmä budúci rok, a za hľadanie riešení na zabránenie energetickej chudoby a manažovanie najväčšej energetickej krízy v Európe. Strana SaS chce požívať všetky výhody opozície aj koalície – nemať zodpovednosť, neriešiť problémy krajiny, ale iba sa politicky posilňovať na prebiehajúcej energetickej a inflačnej kríze v Európe," konštatuje strana Za ľudí.

Strana zároveň dodáva, že takýto postoj odmieta a aj v takejto ťažkej situácii bude presadzovať zodpovedné riešenia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Strana Za ľudí verí, že Matovič a Sulík si nájdu k sebe cestu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi evakuujú svoje rodiny z pobrežia Azovského mora, medzi okupantmi vládne strach
<< predchádzajúci článok
Ukrajina zablokovala spoločnosť, ktorá spolupracovala s ruským Gazpromom