Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kariéra

10. októbra 2006

Študenti na modelovom zasadnutí EP schválili štipendiá pre stredoškolákovRezolúciu o zavedení prospechových štipendií pre študentov stredných škôl dnes v Bratislave schválilo modelové valné zasadnutie Európskeho parlamentu.Zdieľať
  Rozhodlo o tom asi 50 stredoškolákov, prevažne gymnazistov tretieho a štvrtého ročníka z celého Slovenska, ktorí si od 6. októbra na vlastnej koži skúšali život a prácu európskych politikov.
      Študenti v budove Národnej rady SR na modelovom rokovaní EP skúšobne hlasovali o rezolúciách z menovej a peňažnej oblasti, kultúrnej a školskej, návrhy predkladal aj výbor pre ženské práva, sociálne záležitosti a rómsku problematiku.    
      "Veľmi dobré boli tie práce, a myslím si, že by si mali naozajstní poslanci v Európskom parlamente brať z nich príklad, z týchto rezolúcií, pretože naozaj veľmi dobré myšlienky študenti predstavovali. Ja sa divím, jak mohli niečo také zostaviť z týchto rezolúcií," povedala pre TASR jedna z aktérok študentského modelového zasadnutia EP Veronika Dudášová z Prešova.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hrdina ságy Piráti Karibiku Will Turner (Orlando Bloom) vraj zomrie v 4. časti
<< predchádzajúci článok
Tina púšťa do éteru svoj nový singel