13. augusta 2006

Súhrn 5. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov 5. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007, ktoré sa hralo v dňoch 12.-13. augusta 2006: SOBOTA: Spartak Trnava - Inter Bratislava 1:0 ...

BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov 5. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007, ktoré sa hralo v dňoch 12.-13. augusta 2006:

SOBOTA:
Spartak Trnava - Inter Bratislava 1:0 (1:0)
Gól: 41. Kožuch, ŽK: 15. Filip, 24. Turtenwald, 28. Kožuch, 36. Poljovka, 60. Hrabal, 72. Vido - 2. Hejčík, 27. Paulík, 45. Peter Majerník, 90. Petrán, rozhovali: Šipoš - Vindiš, Bacsa, hralo sa bez divákov
Trnava: Lipčák - Filip, Poljovka, Turtenwald, Husár - Čtvrtníček (80. Škripec), P. Ďuriš, Kopúnek, Ľ. Hanzel (42. Hrabal) - Rivera (62. Vido) - Kožuch
Inter: Bernady - Piši (61. Matovič), R. Kunzo, Peter Majerník, Petrán - Hejčík, Paulík, Pečalka, Musil (82. Augustín) - Švancara (85. Majtán), Šlahor
V netradičnom prostredí bez divákov na seneckom trávniku sa v tabuľke poslední Trnavčania proti Interu chceli rehabilitovať za neúspešné pohárové i ligové vystúpenie zlepšenou hrou i prijateľným výsledkom. Prispieť k tomu mala aj výrazne pozmenená zostava s tromi legionármi - Čechmi Turtenwaldom (Cyprus), Čtvrtníčkom (Slovácko) a Mexičanom Riverom. Červeno-čierni si od úvodných minút na mokrom trávniku vytvorili územnú prevahu, ale tá bola len platonická. Hre chýbala myšlienka, dôraz i pokoj v zakončení. Konsolidovaní hostia využívali diery v trnavskej obrane na kontry. Interisti pohrozili už v 8. min, keď po spolupráci dvojice Švancara - Šlahor posledne menovaný trafil brvno Lipčákovej bránky. Žlto-čierni opäť narúšali trnavskú obranu a v 17. min Švancarovu strelu Poljovka v poslednej chvíli zrazil na roh. V 30. min z osemnástich metrov zasvišťala Šlahorova delovka len tesne vedľa vinkla trnavskej svätyne. Trnavčania sa snažili dostať bránku Interu, čo sa im podarilo po chybe stopérskej dvojice Kunzo-Majerník, ktorú využil Kožuch. Útočník Spartaka obišiel Bernadyho a do prázdnej bránky otvoril skóre. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, obojstranné šance zostali nevyužité. Za zmienku stojí veľká gólová príležitosť Interu, keď v 60. min Peter Majerník hlavičkoval z päťky do nôh Lipčáka. Inter bol v druhom polčase lepší. Trnavčania však víťazstvo ubránili a rozlúčili sa so seneckým trávnikom víťazstvom.
Hlasy:
Jozef Bubenko (tréner Trnavy): "Pred zápasom sme boli v ťažkej situácii. Dnes sme nutne potrebovali vydrieť plný bodový zisk. Kým súper svoje šance nepremenil, my sme gól dali a zvíťazili. To určite prispeje k našej psychickej rovnováhe. Noví hráči sa do mužstva zapracovali lepšie, ako som od nich očakával. Bolo vidieť, že mužstvo, aj keď obnovené, musí herne na sebe ešte popracovať."
Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "V dnešnom zápase sme si vytvorili dosť šancí, aby sme ho dotiahli do víťazného konca. Bohužiaľ dnes lepšie mužstvo prehralo."

MŠK Žilina - AS Trenčín 4:1 (2:0)
Góly: 28. a 83. Šesták, 1. A. Nemec, 54. Porázik - 66. Czinege, ŽK: 31. Zd. Štrba, 38. Vomáčka - 19. Novisedlák, 73. Kubica, rozhodovali: Trutz - Sluk, Hracho, 3878 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner (83. Ramos) - Šesták, Vršič (66. Devátý), Zd. Štrba, Jež - Porázik, A. Nemec (53. Belák)
Trenčín: Belic - Cs. Horváth, Kubica, Kasálek - Pastva, Lešták (46. Czinege), Kovalík, Novisedlák - Obal (78. Hlohovský), M. Rožník (46. Baranyai), Štyvar
Už v 45. sekunde otvoril skóre Adam Nemec, ked šancu Šestáka brankár Belic iba vyrazil a Nemec ju doklepol do odkrytej brány. Dve príležitosti mali potom v neustálom daždi hosťujúci Obal a Štyvar. Domáci nevyužili dva dobré centre Leitnera na zvýšenie náskoku. V 28. min však Vršič posunul loptu naľavo Ježovi, jeho center našiel v päťke hlavu Šestáka a útočník domácich, ktorý prvýkrát v sezóne nastúpil od úvodu, zvýšil na 2:0. O desať minúť neskôr s prehľadom hrajúci domáci mohli pridať tretí gól, keď Štrba zle trafil loptu, tá sa však dostala k Nemcovi, ale zblokovaná skončila vedľa bránky. Záver polčasu patril hosťom, keď dve dobré šance ponúkol svojim spoluhráčom Lešták, ale Štyvar netrafil dobre a pri druhej príležitosti hostí si loptu letiacu cez šestnástku nikto nevšimol. Hostia sa snažili zmeniť vývoj zápasu dvojnásovným polčasovým striedaním. Už dve minúty po obrátke však lopta nečakane prešla na hranici šestnástky k Ježovi, ktorý ju však nestihol spracovať. Potom však ďalšiu poistku v podobe gólu pridal v 54. min po centri Ježa Porázik. Príchodom Czinegeho sa však rozhýbal stred poľa hostí a v 66. min práve stredopoliar Trenčína krásne vymietol ľavú šibenicu a znížil na 1:3. O desať minút ten istý hráč aj vďaka Pekárikovmu zaváhaniu vysunul do superšance Baranyaia, Kuciak však na trikrát zabránil striedajúcenu Trenčanovi znížiť na rozdiel gólu. Ešte v tej istej minúte trafil na opačnej strane Devátý pravú žrď a o ďašiu minútu nechal Baranyai opäť vyniknúť Kuciaka. Žilinčania však potom predsa len zužitkovali svoj pohyb a dôraz, v 83. min sa po centri Beláka a druhej gólovej hlavičke Šestáka sa mohli diváci potešiť po štvrtý raz. Źlilina zaslúžene zdolala Trenčín rozdielom triedy a udržala sa tak na čele tabuľky.
Hlasy trénerov:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Musím povedať, že sme predviedli kvalitný výkon, hrali sme útočný futbal. Po kontaktnom góle na 3:1 sme trochu nechali hrať supera a opustili pole, no Kuciak nás dobrými zákrokmi podržal. S výkonom a víťazstvom musím vysloviť spokojnosť."
Karol Marko (tréner Trenčína): "Išli sme do Žiliny s určitým zámerom, ktorý sa nám už v prvej minúte zrútil ako domček z karát. V prvom polčase sme predviedli letargický výkon, naopak domáci boli na koni. Naše krídla nedokázali hrať tak ako tie žilinské, nevyhrávali sme osobné súboje. Striedaniami sme sa snažili zmeniť obraz hry, tretí gól po naivnej chybe nás však opäť zrazil. Po Czinegeho presnom zásahu sme mali niekoľko dobrých šancí, ale technika našich hráčov nie je taká dokonalá na to, aby dokázali vyrovnať. Väčšia kvalita sa dnes úplne prejavila."

Slovan Bratislava - FC Nitra 1:0 (1:0)
Gól: 21. Poliaček, ŽK: 27. Ševela, 54. Dobrotka, 63. Chlebek, 86. Vyskočil - 17. Štajer, 39. S. Bališ, 42. M. Farkaš, 45. Pavol Farkaš, 86. Čeman, 88. Grajciar, ČK: 90.+ Vyskočil - 90.+ M. Farkaš obaja po 2. ŽK, rozhodovali: Chmura - Palušák, E. Cuninka, 4517 divákov
Slovan: Prole - Dobrotka, Ševela, Polgár, Urgela - Poliaček (80. Kosmeľ), Chlebek (84. Struhár), Kubala, P. Sedlák - Vyskočil, T. Sloboda (67. Masaryk)
Nitra: Tujvel - I. Kováč, Szórád, Čeman, Štajer - S. Bališ, M. Farkaš, Pavol Farkaš (85. A. Hesek), Glenda (46. R. Sloboda) - Grajciar - Čižmár (69. Čurgali)
Prvý strelecký pokus síce vyslal už v 3. min z priameho kopu tesne vedľa Proleho žrde hosťujúci Szórád, no belasí mali od začiatku hernú prevahu. V 8. min padol v šestnástke Nitry Kubala, no píšťalka hlavného rozhodcu ostala správne nemá. O štyri minúty sa ešte nebezpečnou strelou z 35 m prezentoval Grajciar, no to bolo zo strany hostí nadlho všetko. V 14. a 15. min mal Slovan dve dobré príležitosti po centroch z krídelných priestorov, no Sloboda a Poliaček svoje šance nevyužili. Vytúžený gól videli diváci v 21. min, kedy dostal Poliaček dobrú prihrávku za obrannú líniu hostí, loptu umne spracoval a ľavačkou s istotou prekonal Tujvela. V ďalšom priebehu I. polčasu mali domáci viaceré príležitosti, no divákov väčšmi vzrušovali viaceré sporné rozhodnutia asistentov rozhodcu. Aj druhú časť začali lepšie Bratislavčania a Nitra sa za polovicu dostávala iba sporadicky. V 59. min sa do šestnástky vrútil Sloboda, no jeho tečovaná strela mierila nad. O desať minút sa po nádhernom krížnom pase Sedláka dostal do dobrej pozície striedajúci Masaryk, no tiesnený obrancom trafil vedľa. Hostia si vypracovali nebezpečné šance v 74. a 77. min, no Prole stál v oboch prípadoch na správnom mieste. V 81. min prekonal Proleho hlavou Čurgali, no gól pre postavenie mimo hry neplatil. Slovan v závere prebral taktovku do svojich rúk a na prípadný vyrovnávajúci gól hosťom šancu nedal.
Hlasy trénerov
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Pre nás je každý zápas v najvyššej súťaž ťažký. Myslím si, že v prvom polčase sme hrali lepšie ako v druhom. Niektorí hráči sa vytratili, iní mali problémy so zraneniami a striedajúci ich nedokázali dostatočne nahradiť. Hostia mohli stretnutie v závere zdramatizovať, no našťastie sa im to nepodarilo. Všetci moji zverenci si zaslúžia pochvalu, že nechali na ihrisku všetko, čo v nich bolo."
Ivan Galád (tréner Nitry): "Gratulujem domácim k víťazstvu, bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom jednoznačne dominoval domáci, my sme chodili neskoro do osobných súbojov, z čoho vyplynuli aj štyri žlté karty. Cez prestávku padli u nás v šatni po prvý raz aj trvdšie slová. V druhej časti sme sa zlepšili, no nestačili to. Chýba nám hráč, ktorý by dokázal dať gól.

ZTS Dubnica - MFK Košice 1:3 (0:1)
Góly: 90.+ Jonáš - 44. J. Majoroš ml., 49. Piatka, 63. Jurčo, ŽK: 45. Kiška, 71. Lendvay (obaja Dubnica), ČK: 44. R. Novák (Dubnica) za urážku rozhodcu, rozhodovali: Samotný - Balko, Rendko, 3200 divákov
Dubnica: Holec - R. Novák, Pleva, Adámik, Jonáš - Ižvolt (46. Lendvay), Držík, Bruško, Baláž - Kiška (77. Kuzma), M. Filo ml. (90. Marián Adam)
Košice: Putnocký - S. Kišš, Školník, Kaminský - Kolbas, J. Majoroš ml., Pavol Majerník, R. Šimko (83. Cicman), Bicák (80. Lesniak) - P. Jurčo, Piatka (90. Boháčik)
Dubnica mala od začiatku opticky navrch, no Košice s ňou dokázali držať krok. Udržali na dištanc oboch útočníkov Kišku aj Fila. Agresívna hra hostí, snaha napádať súpera po celom ihrisku sa ukázala ako účinná. O osude stretnutia sa rozhodlo v závere prvého polčasu. Hostia zahrávali v 42. min signál, Jurčo vypálil a Holec pohotovo strelu odvrátil. O dve minúty fauloval Novák Jurča a strela z priameho kopu z kopačky Majoroša skončila v sieti Dubnice. Na situáciu reagoval dubnický obranca R. Novák slovnou urážkou rozhodcu, za čo videl ČK. Oslabená Dubnica v druhom polčase nedokázala odhodlanému súperovi vzdorovať a v 49. min po Bicákovej prihrávke zvýšil Piatka na 2:0 pre Košice. Domáci mali viacero dobrých príležitostí, no Filo, Baláž aj Bruško mierili nepresne. V 63. min Šimko šikovne vysunul do dobrej pozície Jurča a ten hlavou zvýšil na 3:0 a pre domácich to vyzeralo "na uterák". Prehru rozdielom triedy zmiernil v nadstavenom čase po rohovom kope Jonáš.
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Zápas sa zlomil pri prvom góle, ktorý sme inkasovali do šatne. Ďalším zlomovým momentom bolo vylúčenie Nováka. Do gólu sme boli lepší, ale disciplinovaná obrana hostí dobre pokrývala našich hráčov a nedarilo sa nám presadiť. Obrana hrala v takomto zložení prvý krát, máme vylúčeného Kopačku aj Špendlu a teraz k nim pribudol aj Novák. Narušilo nám to pohodu, nehráme to, na čo máme."
Ján Kozák st. (tréner MFK Košice): "Vedeli sme, že Dubnici nesmieme dať priestor, čo sa nám vcelku darilo. Smerom dopredu sme strácali veľa ľahkých prihrávok a do gólu, kedy sa lámal zápas, boli domáci lepší. Po druhom góle v úvode II. polčasu sme už vývoj len kontrolovali, a ak by sme zvládli ďalšie akcie, mohli sme vyhrať aj výraznejším rozdielom."

NEDEĽA
Dukla Banská Bystrica - Artmedia Bratislava 2:0 (0:0)
Góly: 71. Semeník. 90.+ Bažík, ŽK: 43. Ľ. Vyskoč, 55. Páleník - 53. R. Konečný, 58. Tchuř, 88. G. Straka, rozhodovali: Vlk - Vindiš, Brendza, 4627 divákov
Banská Bystrica: Zajac - Ľ. Vyskoč, Jarabica, Páleník, Kotrys - Pečovský, Wozniak (80. Velický), Bažík, Libič - Semeník (85. Peter Farkaš), Lietava (90.+ Medveď)
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Burák, Čvirik, R. Konečný - Buryán (74. Halenár), J. Kozák, G. Straka, Tchuř - Oravec, Hartig (60. Reiter)
Domáci už od úvodných minút začali hrať útočne, boli aktívnejší a vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí. Strely z diaľky však Kamenára príliš nezamestnali a ani z niekoľkých rohových kopov v prvom polčase Dukla nič nevyťažila. Hostia mohli udrieť z kontier, po jednom z dlhých pasov sa v 6. min rútil z pravej strany na domáceho brankára Hartig, ale nemieril presne. Dukla mohla skórovať v 32. min po Bažíkovej prihrávke na Lietavu, ten síce netrafil loptu ideálne, no nebezpečnú situáciu musela riešiť obrana Artmedie. Hostia v úvode druhého polčasu vyvinuli mierny tlak pred domácou bránkou, no nie nadlho. Postupne prevzala iniciatívu Dukla, chýbali však šance, strely Bažíka z väčších vzdialeností nemali gólový efekt a prihrávke Bažíka na Semeníka chýbali centimetre. Až v 71. min sa domáci diváci dočkali, Bažík našiel Lietavu, ktorý v pokutovom území pálil do Kamenára, brankár Artmedie loptu iba vyrazil a Semeník pohodlne skóroval. Dukla ostala pri chuti, o tri minúty neskôr Semeník vybojoval loptu a spoza šestnástky mieril tesne vedľa žrde. V 79. min sa preštrikoval v šestnástke Pečovský, no nezakončil presne. Hostia až v závere vrhli všetky sily do útoku, vytvorili si niekoľko streleckých príležitostí, ktoré však domáca obrana zblokovala. Až v nadstavenom čase prikrášlil výsledok Bažík, ktorý z priameho kopu spoza šestnástky mieril presne pred už istým záverečným hvizdom rozhodcu.
Hlasy:
Dušan Radolský (tréner B. Bystrice): "Bol to dobrý zápas. Bodaj by takých bolo v lige viacero. Nechýbali šance, my sme si ich vytvorili viac a aj preto sme zaslúžene zvíťazili. Prvý gól bol vyústením našej aktivity. Vychádzali sme z pozornej obrany, s výkonom hráčov som spokojný."
Jozef Adamec (tréner Artmedie): "Od začiatku to bol kvalitný zápas. Rozhodla naša veľká chyba, po ktorej sme inkasovali gól. Myslím, že stretnutie sa mohlo skončiť remízou. Nehrali sme zle, mali sme aj šance najmä z rýchlych kontier. Žiaľ, gól sme nedali a iba preto sme dnes v Banskej Bystrici nezískali ani bod."

MFK Ružomberok - FC Senec 2:0 (1:0)
Góly: 6. Nezmar, 86. Žofčák, ŽK: 30. E. Takáč, 53. S. Angelovič (obaja Senec), rozhodovali: Smolák - Csabay, Schmidt, 4230 divákov
Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, Dvorník, Laurinc, Rychlík - Žofčák, Sapara, Božok (74. Zošák) - Rák (60. T. Sedlák), Nezmar, M. Tomčák (89. Babnič)
Senec: D. Perniš - S. Angelovič, Matič, Ľ. Michalík, Guldan - Papaj (74. Marcin), E. Takáč, Matej Kováč (36. Rožník), Moughfire (69. Umare) - Anane, Ray
Domáci začali nátlakovo. V 5. min sa hlavička Laurinca po rohu Saparu obtrela o brvno seneckej bránky. O minútu nato hľadisko už zajasalo. Po biliardovej akcie po osi Rák - Sapara - Nezmar posledne menovaný zblízka nedal Pernišovi šancu - 1:0. Pre českého legionára to bol už štvrtý presný zásah. Po góle tlak domácich ustal. Hostia sa začali osmeľovať a vnikať na súperovu polovicu. Potom majster znova pritlačil. V 18. min krížna strela Ráka zvnútra šestnástky našla len dobre postaveného brankára Perniša. O dve minúty neskôr prudká hlavička Laurinca letela ponad. Nasledoval dvadsaťminútový úsek, ktorý priniesol málozáživný futbal bez šancí, hoci snahu obom tímom nemožno uprieť. Vzruch pod Čebraťom priniesla až 40. min. Sapara našiel na centimeter presne Tomčáka, ten sa však zoči-voči Pernišovi tutovky zľakol. Minútu pred polčasovým hvizdom bola v hre opäť rovnaká dvojica. V tomto prípade Tomčák nedočiahol na hranici malého vápna na kapitánov polocenter - polostrelu. Po obrátke museli hostia vytiahnuť svoje ofenzívne zbrane. Pre Ružomberčanov veľké nebezpečenstvo neznamenali, keďže ich pokusy končili ešte pred pokutovým územím domácich. V 70. min Umare, ktorý bol na ihrisku len niekoľko minút, zdiaľky prestrelil Hajdúchovu bránku. V 74. min Tomčákov polovysoký center pristál na nohe Zošáka, no ten len trafil nohy Perniša. O minútu neskôr senecký gólman ratoval po strele Tomčáka. Ten istý hráč sa ocitol v gólovej pozícii aj v 77. min, Perniš mal však opäť navrch. Víťazstvo Liptákov napokon poistil v 86. min hlavou Žofčák, keď ho ideálne našiel center
Hlasy:
František Komňacký (tréner Ružomberka): "Skúsili sme to s tromi útočníkmi a vypracovali sme si aj dosť šancí. To by bolo v poriadku. V strede poľa sme však urobili veľa chýb, čo súper využíval. Kým sme neviedli o dva góly, výsledok bol stále otvorený. Vzhľadom na počet našich šancí sme si víťazstvo zaslúžili.
Jozef Valovič (tréner Senca): "Prišli sme s tým, že hráme u majstra, no nechceli sme len brániť. Mrzí ma, že sme hrali len po šestnástku, ďalej sme sa nevedeli presadiť. Ružomberok potvrdil svoje kvality, jeho víťazstvo je zaslúžené."