17. novembra 2009

Súhrn výsledkov utorňajších zápasov hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov utorňajších zápasov 22. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy: MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Garmin Žilina 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) Góly: 10. M. Varga ...

BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších zápasov 22. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Garmin Žilina 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 10. M. Varga (Kuric), 36. Mikula (Hučko) - 18. Nádašdi (Rúfus, Palovčík), 29. Bobček (M. Hreus), 53. Spilar
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, T. Orolin, 1485 divákov

V prvej tretine boli Liptáci jednoznačne lepším mužstvom. Podľa hry úplne zabudli na predchádzajúcu vysokú prehru v Košiciach (3:11). Už v 4. min mohol skórovať Tomášek, ale hosťujúci brankár Lipovský ho vychytal. Evidentná bola snaha Liptákov dostať sa do vedenia, ale ich útočné pokusy zostávali bez efektu. V 8. min mohli domáci vyhrávať, ale puk neprešiel ani cez prázdnu bránku Žiliny. V 9. min bol vylúčený Bobček a snaha Liptákov bola úspešná, keď Varga po Kuricovej prihrávke prestrelil Lipovského - 1:0. V 18. min bol na druhej strane vylúčený Kriška, obranca Nádašdi nečakane prestrelil Fikrta a bolo vyrovnané - 1:1. Hneď v prvej minúte druhej tretiny Fikrt zachránil domácich od pohromy a od tohto momentu začali Liptáci znovu vyvíjať tlak na bránku hostí, ale keď svoje šance nepremenili, Žilinčania vyrovnali hru a dokonca v 29. min sa nečakane ujali vedenia 2:1. Bobček od modrej čiary nedal Fikrtovi šancu. Naďalej sa hralo hore-dolu. Obaja brankári mali možnosť ukázať svoje umenie a Liptáci zaslúžene vyrovnali, keď v 36. min Mikula po Hučkovej strele dorazil puk do Lipovského bránky. Tretia časť bola od začiatku vyrovnaná, čakalo sa na chyby. Prvú urobili domáci, ale Fikrt výborne zachytal. Aj naďalej boli zaujímavé situácie na skórovanie, ale až v 53. min skúsený Spilar prestrelil domáceho brankára a rozhodol o výsledku stretnutia a všetkých bodoch pre Žilinu.

HK Noves okná Spišská Nová Ves - HC'05 Banská Bystrica 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Góly: 26. Holečko - 9. Dian (Bauer, Bulík), 19. Paľov (Vizváry, Drotár), 24. Vantroba (P. Frühauf, Jánoš), 37. Drotár (Paľov, M. Vojtek)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Halecký - Korba, Smrek, 1438 divákov

Keďže novoveskí fans vyhlásili pre posledné nelichotivé výsledky Spišiakov tomuto duelu bojkot, zápas sa hral v komornej atmosfére. Ako prvý sa snažil ticho na štadióne "prehlušiť" v 3. min Suja, jeho strelu však Vojtek kryl. Následne si poradil aj so šancou Prokopa. "Barani" prvýkrát vystrčili rohy v 8. min, Češíkova delovka letela nad bránku. Už o minútu neskôr však Bauerovu strelu Polc neudržal a Dian bez problémov dorazil puk do siete - 0:1. Po inkasovanom góle domáci predsa len ožili, no vyložené šance Holečka, Prokopa či Smotrilu zlikvidoval spoľahlivý Vojtek. Hostia hrali nenápadný, ale efektívny hokej. V 18. min ešte Nedvědovu teč Polc chytil, no o minútu na modrej napriahol Vizváry, dráhu puku tesne pred Polcom zmenil Paľov a bolo 0:2.

Úvod druhej časti začali Spišiaci presilovkou, no viac sa v nej potil domáci Polc. Už v 24. min pri signalizovanom vylúčení spišského hráča sa k odrazenému puku dostal Vantroba a lišiacky zvýšil už na rozdiel troch gólov. Následne hrali Bystričania presilovku. Pri rozohrávke však chybili a Holečko pekným blafákom znížil na 1:3. Novovešťanov gól naštartoval, čoraz viac sa tlačili pred Vojteka. Ten svoj tím po strelách Juríka aj Smerčiaka, či tutovke Farkašovského podržal. Ako premieňať šance, ukázal nováčikovi v 37. min Drotár, ktorý jedinú výraznú bystrickú príležitosť v druhej tretine pretavil na gól a upravil na 1:4. V záverečnej tretine sa už len dohrávalo. Domáci hokejisti v sebe nenašli sily ani len na pokus o zvrat. Skúsený druhý tím tabuľky im to svojím profesorským hokejom nedovolil a pripravil domácim siedmu prehru v rade.

Slovan Bratislava - HC Košice 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Góly: 7. Demel (Kuľha), 21. Sersen (Richard Huna, Róbert Huna), 27. Lažo (A. Nedorost, Tulupov), 52. Demel (Kuľha) - 11. Dravecký (Juraj Faith, J. Tabaček), 35. Vorel, 55. Juraj Faith (Vorel)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Stano, 3380 divákov

Košice začali opatrnejšie a takmer sa im to vypomstilo. V 5. min obišiel Lipiansky všetko, čo mu stálo v ceste, položil si aj brankára Lašáka, ale netrafil odkrytú bránku. Domáci sa dočkali v 7. min, keď Kuľha našiel ideálne pri presilovke nepokrytého Demela a ten už nemal problém poslať puk do prázdnej bránky - 1:0. Hostia potom ožili, Gron pred Konrádom ešte nedokázal tečovať ideálnu prihrávku od Šachla. V 11. min sa ideálne medzi kruhmi uvoľnil Dravecký a zápästím pod hornú žŕdku vyrovnal. V závere prvej dvadsaťminútovky mohol poslať Košice do vedenia vo vlastnom oslabení pri sóle Bartoš, ale neuspel.

Slovanu vyšiel úvod druhej tretiny. Košická obrana mala pri hre štyroch proti štyrom veľké problémy a nedokázala vyhodiť poskakujúci puk spred bránky, kde sa najlepšie zorientoval Sersen a druhýkrát poslal svoj tím do vedenia. Domáci potom pokračovali v aktivite, nevyužili ani krátku presilovku o dvoch hráčov. Slovan hral ofenzívnejšie, vypracoval si aj ďalšie šance. V 27. min opäť nedokázali Košičania vyhodiť puk z obranného pásma a Lažo ho napokon pomedzi Lašákove betóny poslal puk tretíkrát do siete. Slovanisti hrali fyzickejšie, viac do tela, vychádzali im aj kombinácie, vďaka čomu si vypracovali viac šancí. Košiciam pomohol gól z 35. min, keď Vorel zachytil pokus o vyhodenie na útočnej modrej a tvrdou strelou nad lapačku znížil na 2:3.

Košice sa v tretej tretine snažili o vyrovnanie, domáca obrana ich však do vyloženej šance nepúšťala. V 50. min sa dostal pri oslabení do úniku Rudolf Huna, brankár Konrád mu však včas vypichol puk. Pohodu na domáce hokejky mohla vrátiť dvojica Kuľha, Vaic, ale svoju akciu prekombinovala. Hostia nedokázali puk poriadne rozohrať a Demel v 52. min z náprahu z pravého kruhu prestrelil Lašáka - 4:2. V 53. min vytiahol efektný semafor po Draveckého presilovkovej strele Konrád, ktorý sa vyznamenal aj pri následnej šanci Šachla. V závere polminútovej presilovky Košíc o dvoch hráčov poskakoval puk v bránkovisku Slovana, kde najlepšie sa zorientoval Faith a už po naskočení Vargu znížil na rozdiel gólu. Košiciam sa už vyrovnať nepodarilo ani pri power-play, keď im hlavný rozhodca Daniel Konc neuznal presný zásah z hokejky Faitha, a neprerušili domácu víťaznú šnúru Slovana, ktorý doma v tejto sezóne ešte neprehral.

HK Poprad - HC K-Cero Nitra 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 4. Škovira (Klouda, Buc), 36. Škovira (Klouda), 37. Šechný (A. Kroták), 56. Klouda (A. Kroták) - 13. H. Ručkay (M. Štefanka, Románek)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Gašparík, Valach, 1733 divákov

Poprad vstúpil do zápasu vo veľkom štýle a peknými akciami zabával vďačné publikum. Vo 4. min predviedol šikovnú individuálnu akciu Škovira a ponad bezmocného brankára otvoril skóre. Hoci druhý gól domácich visel vo vzduchu, v 13. min ich zaskočil presný zásah H. Ručkaya po nenápadnej strele od modrej. Poprad to vyviedlo z tempa a iniciatívu prevzali hostia. V úvode prostrednej časti si Nitrania vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ktoré však pozorný Šimonovič vyriešil. V 25. min uspel aj zoči-voči osamotenému Salijimu. Takmer celú tretinu sa Poprad herne trápil a hostia dobiedzali v snahe strhnúť vedenie na svoju stranu. Stačili však dve bleskové akcie v rozpätí 23 sekúnd a Poprad sa dostal opäť na koňa. Najskôr v 36. min Škovira z uhla prekonal ležiaceho Laca a z akcie hneď po buly trafil do čierneho aj Šechný. Aj záverečné dejstvo prinieslo zaujímavý hokej. Poprad sa nestiahol do obrannej ulity, ale snažil sa vsietiť štvrtý gól, zatiaľ čo Nitrania sa chceli vrátiť do zápasu. V 51. min už hostia dvíhali ruky nad hlavu po strele Čaládiho, ale Šimonovič zázračne zachránil. V závere zápasu sa Nitrania prvý krát dopustili dvoch nedovolených zákrokov, ktoré potrestal štvrtým gólom v ich sieti Popradčan Klouda.

HK Orange 20 - Dukla Trenčín 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly: 1. Gašparovič (Vandas), 51. Gašparovič (Rais) - 26. Michel Miklík (Tybor, Kollár), 28. R. Tomík (Valčák, Hruška), 45. Paroulek (Fatyka, R. Tomík), 59. R. Tomík
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Mlynarovič (Orange 20) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Rudý - J. Tvrdoň, M. Orolin, 706 divákov

Diváci na púchovskom zimnom štadióne sa ani poriadne nestihli usadiť po hymne a už v 13 sekunde Vandas obral o puk trenčianskeho obrancu, prihrával Gašparovičovi, ktorý sa zrazu ocitol zoči-voči Kováčovi a prekonal "svojho" trenčianskeho spoluhráča. V 11. min sa domácim naskytla dvojminútová presilovka o dvoch mužov, ale domáci v nej veľa nevymysleli. V 26. min Kollár prihrával na Tybora, ten sa natlačil až ku Čiliakovi, tam prihral Miklíkovi a ten z prvej vymietol pravý horný roh Čiliakovej bránky. O dve min neskôr Valčákova strela sa odrazila k Tomíkovi, ktorý neváhal a z prvej pálil a prestrelil Čiliaka prízemnou strelou. V 45. min Fatykova strela od modrej bola ešte Čiliakom vyrazená, no na Paroulekovu dorážku už bol Čiliak prikrátky. V 51. min sa domáci opäť dotiahli iba na rozdiel jediného gólu. Rais si zatiahol puk do pásma, tam ho prenechal GašparovičoviI. Ten si ešte položil jedného z trenčianskych obrancov a spoza ďalšieho Trenčana vystrelil švihom a prestrelil aj Kováča. V 57. min Kollár nepremenil trestné strieľanie. Minútku pred koncom pri power-play domácich zavŕšil skóre stretnutia Tomík, ktorý zachytil rozohrávku domácich a strelou cez celé klzisko trafil opustenú bránku domácich.

HKm Zvolen - MHC Martin 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 17. Juraško (J. Kopecký, P. Pucher), 36. Pikkarainen (Michal Chovan, Valach) - 10. Markovič (Velebný)
Vylúčení: 9:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Brath, 1100 divákov

Vo Zvolene sa hral podpriemerný hokej, najmä hostia zaostali za domácim výkonom proti Slovanu. Zvolenčania príkladne bojovali, no riedko zaplnený štadión nevidel veľa šancí. Skóre zápasu otvorili Martinčania, keď ťažili z prečíslenia dvoch na jedného. Markovič išiel na brankára Laca sám, neprihrával a v 10. min skóroval - 1:0. Zvolenčania odpovedali až v 17. min v presilovke, keď prihrávku P. Puchera zužitkoval pred bránkou Juraško - 1:1. Martinský gólman vyvedený z koncentrácie, keď pár sekúnd pred inkasovaným gólom stratil hokejku a podával mu ju jeden z jeho obrancov. Domáci mohli v závere prvej tretiny ťažiť z ďalšej presilovky a následného tlaku, ale Pucher a Turek Križana zblízka neprekonali. Po prestávke ponúkol Michal Chovan prihrávku spoza bránky Turekovi, ktorý sa v 22. min pred Križanom v čistej šanci nepresadil. Zvolenčania však boli aj naďalej aktívnejší a napokon sa tešili z gólu opäť v presilovke. V 36. min Pikkarainen od modrej čiary dobre umiestnenou strelou poslal Zvolen do vedenia - 2:1. V 39. min mohlo byť už 3:1, aby po Kopeckého prihrávke Ihnačák prekonal Križana zblízka vo vyloženej šanci. Začiatok poslednej časti začali lepšie hostia, keď Ďatelinka trafil pravú žŕdku Lacovej bránky. Zvolenčania sa sústredili viac-menej na obranu a Martinčania mohli vyrovnať najmä v presilových hrách. V 50. min v početnej výhode z ľavého kruhu Appel trafil bočnú konštrukciu bránky. Hosťom však chýbali čisté príležitosti, zvolenská obrana bola kompaktná, a keď už niečo za ňu prešlo, v bránke stál pohotový Ján Laco. Ten si v závere stretnutia poradil aj s Appelovým prienikom.